Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy to najbardziej zaniedbane miasta w Śląskiem? Internauci wskazali! Które wymieniali najczęściej? Zobaczcie

Danuta Pałęga
Danuta Pałęga
Internauci zdecydowali! Oto najbardziej zaniedbane miasta w województwie śląskim. Zapytaliśmy Was w anonimowej ankiecie, które z miast w regionie, Waszym zdaniem, nie grzeszy pięknością i wymagałoby odświeżenia. Wśród nazw przewijało się kilka wiodących miejscowości, z których wybraliśmy siedem i dziś Wam je prezentujemy. Musimy szczerze przyznać, że niektóre propozycje zdziwiły nawet nas samych.

Najbardziej zaniedbane miasta w województwie śląskim

Nasze województwo może pochwalić się całą gamą wyjątkowych miejsc i turystycznych atrakcji, które niejednokrotnie słynne są na cały kraj. Mamy tutaj zielone azyle, górskie szczyty, piękne jeziora czy zabytkowe zamki i pałace. Jak się okazuje, region skrywa też swoje mroczniejsze strony, z których niekoniecznie jesteśmy dumni...

Najbardziej zaniedbane miasta w województwie śląskim. Oto decyzja internautów:

Zapytaliśmy mieszkańców województwa w anonimowej ankiecie, które śląskie miasto, ich zdaniem, nie należy do najpiękniejszych i wymagałoby poprawy wyglądu. Wśród kilkudziesięciu miejscowości najczęściej przewijały się nazwy siedmiu, które dziś Wam zaprezentujemy na fotografiach, zebranych w galerię.

Oczywiście, określanie czegoś mianem „zaniedbanego" jest bardzo subiektywne, dlatego tak istotne dla nas było precyzyjne uargumentowanie wyboru danego miasta przez udzielającego odpowiedzi. Najczęściej pojawiały się głosy na temat straszących budynków, niejednokrotnie opuszczonych fabryk czy hal lub bloków, familoków w kompletnej ruinie, niewyremontowanych od lat dróg miejskich, braku zieleńców i parków, wszechobecnym braku porządku w konkretnych dzielnicach czy ich ogólna zła sława.

Istotnym problemem w wielu tych wymienianych miejscach wciąż są bezrobocie, patologia, alkoholizm oraz bieda. Niestety, mamy w województwie takie miasta i dzielnice, gdzie wieczorem lepiej nie wyściubiać nosa z domu...

Co więcej, internauci wcale nie winią za tę sytuację tylko i wyłącznie władz miasta i działaczy partyjnych, społecznych. Wskazują też winnych wśród siebie samych, bo to często właśnie mieszkańcy nie dbają we właściwy sposób o swoje miejsce, w którym żyją na co dzień. Wyrzucają śmieci gdzie popadnie, po ulicach walają się puszki i butelki po alkoholu, dochodzi do aktów wandalizmu i przemocy.

7. najbardziej zaniedbanych miast na Śląsku. Wybór niektórych mocno nas zaskoczył

To właśnie tych 7. miast wymieniano najczęściej w naszej anonimowej ankiecie. Niektóre propozycje zaskoczyły nas samych... Koniecznie poinformujcie nas o Waszej opinii. Które miasto powinniśmy dopisać do listy, a może któreś należy z niej wykreślić? Jesteśmy ciekawi, co o tym sądzicie!

Czy to najbardziej zaniedbane miasta w Śląskiem? Internauci ...

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera