Dąbrowa Górnicza: trwa ultramaraton. Biegną przez 24 godziny ZDJĘCIA

PAS
W Dąbrowie Górniczej trwa ekstremalny ultramaraton 24-godzinny
W Dąbrowie Górniczej trwa ekstremalny ultramaraton 24-godzinny PAS
W Dąbrowie Górniczej trwa Ultramaraton DG24h, zorganizowana przez stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa przy współpracy grupy biegowej "W pogoni za duchem”.

Zawodnicy mają do pokonania pętle o długości 1025 metrów, jaka wyznaczona została w Parku Hallera w centrum miasta.

Zobaczcie zdjęcia:

Po pętli śmiałkowie będą biegać przez 24 lub 12 godzin, w zależności od zadeklarowanego dystansu. Jest też 24-godzinna rywalizacja sztafetowa, z którą zmagają się 4-osobowe zespoły. Start do biegu 12-godzinnego nastąpi w sobotę o północy.

Jak się okazało zainteresowanie tak ekstremalnym wyzwaniem jest coraz większe. W ubiegłym roku w dąbrowskiej imprezie wzięło udział ponad 78 uczestników, a w tym roku jest ich setka.

O tym, kto zwycięży przekonamy się w niedzielę 9 czerwca po godzinie 11. Zakończenie wszystkich biegów zaplanowane zostało o godzinie 12, a dekoracja zaplanowana została na godzinę 13.

Rekord trasy w biegu głównym 24-godzinnym wynosi 233,707 km. Ten wynik osiągnął Andrzej Wereszczak. Czy ktoś pobije ten rekord? Na to liczy m.in. firma „Un-Lok Serwis” i jej właściciel Bartosz Głowacki – który przekazał 500 zł jako dodatkową nagrodę za pobicie najlepszego wyniku DG24h. W kategorii sztafet zwyciężyła w ubiegłym roku Biegowa Kuźnia&Imperium Sportu, osiągając wynik 292,668 km.