Darmowe zajęcia nordic walking w kolejnych trzech...

  Darmowe zajęcia nordic walking w kolejnych trzech miejscowościach w woj. śląskim. W sumie można ćwiczyć w 15 miejscowościach

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Darmowe zajęcia z nordic walking pod nazwą "Nordic Walking na Receptę" odbywają się w kilkunastu miejscowościach w woj. śląskim

  Darmowe zajęcia z nordic walking pod nazwą "Nordic Walking na Receptę" odbywają się w kilkunastu miejscowościach w woj. śląskim ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Bezpłatne zajęcia pod nazwą Nordic Walking na Receptę będą się odbywać do 27 listopada 2018 r. Do 12 miejscowości w woj. śląskim dołączyły ostatnio jeszcze trzy: Miasteczko Śląskie, Blachownia i Tarnowskie Góry. Sprawdź, gdzie można ćwiczyć nordic walking pod okiem instruktora.
  Darmowe zajęcia z nordic walking pod nazwą "Nordic Walking na Receptę" odbywają się w kilkunastu miejscowościach w woj. śląskim

  Darmowe zajęcia z nordic walking pod nazwą "Nordic Walking na Receptę" odbywają się w kilkunastu miejscowościach w woj. śląskim ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku i Polska Federacja Nordic Walking zapraszają na bezpłatne zajęcia, pod nazwą Nordic Walking na Receptę.

  W związku z dużym zainteresowaniem nordic walking w województwie śląskim, uruchomiono kolejne miejscowości - Miasteczko Śląskie, Tarnowskie Góry i Blachownię. Treningi prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i odbywać się będą do 27 listopada.

  W Miasteczku Śląskim i Blachowni treningi odbywają się w czwartki o godzinie 18.00.
  W pozostałych miejscowościach: Bielsku‑Białej, Bytomiu, Chorzowie, Częstochowie, Katowicach, Lublińcu, Myszkowie, Olsztynie, Rudzicy, Rybniku, Sosnowcu i Tarnowskich Górach, we wtorki o godzinie 17.00.

  Miejsca zajęć w województwie śląskim:
  1. Bielsko-Biała ‑ Tereny rekreacyjne Błonia, ul. Pocztowa 32
  2. Bytom ‑ ul. Blachówka 94
  3. Chorzów ‑ Park Śląski ‑ Pola Marsowe (przy Kapeluszu)
  4. Częstochowa ‑ Park Lisiniec – parking
  5. Częstochowa ‑ Lasek Aniołowski
  6. Katowice ‑ Park Kościuszki
  7. Lubliniec ‑ Polana przy leśniczówce
  8. Myszków ‑ Dotyk Jury, ul. Dobra 24
  9. Rybnik ‑ Siłownia Pod Chmurką, ul. Góreckiego
  10. Sosnowiec ‑ Kompleks Rekreacyjny STAWIKI
  11. Olsztyn k. Częstochowy ‑ Spichlerz
  12. Rudzica ‑ Stadion Sportowy
  13. Miasteczko Śląskie - Zalew Nakło-Chechło wjazd na pole namiotowe
  14. Tarnowskie Góry - Tarnowskie Góry Stadion Unia Strzybnica ul. AK
  15. Blachownia - dukt leśny ul. Kubowicza


  Do tej pory uczestnicy zajęć w tych miejscowościach przeszli łącznie 3922 km ‑ czyli więcej niż wynosi łączna długość wszystkich granic Polski.
  Inicjatywa organizowana jest przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Rozpocznij przygodę z nordic walking


  Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja, której kluczowym celem jest propagowanie wśród społeczeństwa ruchu i zdrowego trybu życia. Zajęcia Nordic Walking na Receptę, to idealna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z kijkami. Uczestnicy podczas spotkań poznają prawidłową technikę marszu oraz dowiedzą się, jak należy dobierać sprzęt i ubiór do ćwiczeń. Wykwalifikowani instruktorzy wskażą i skorygują najczęściej popełniane błędy. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania techniki marszu zajęcia można dostosować do stopnia koordynacji i wydolności podopiecznych.

  ‑ Wakacje to idealny moment na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną. Nasze zajęcia to świetna okazja dla tych, którzy szukają towarzystwa do uprawiania nordic walking lub dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem - mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku - Marsze z kijami sprzyjają życiu towarzyskiemu. Mimo dosyć szybkiego tempa nordic umożliwia swobodną konwersację. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców na zajęcia pod okiem profesjonalnych instruktorów - dodaje.

  Nordic walking to sport, który zyskuje coraz większe grono entuzjastów. Obecnie jest to jedna z najbardziej lubianych aktywności fizycznych Polaków. Szacuje się, że w Polsce z kijami chodzi już ponad 3 miliony osób. Wśród miłośników tej dyscypliny znajdują się znani polscy aktorzy ‑ Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski, ambasadorzy Akademii Zdrowia Santandera. Regularne chodzenie z kijkami poprawia pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego oraz zwiększa ruchomość stawów.

  To nie jest dyscyplina tylko dla ludzi starszych


  ‑ Naszą przygodę z nordic walking rozpoczęliśmy dzięki moim rodzicom, którzy od dłuższego czasu są fanami spacerów z kijkami. Prawdą jest, że sport ten można uprawiać niezależnie od wieku. Jest bezpieczny dla zdrowia, bo nie obciąża stawów ani kręgosłupa - mówi aktor Bartłomiej Kasprzykowski, który wraz z żoną, Tamarą Arciuch jest ambasadorem Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku ‑ Wbrew różnym opiniom nie jest to dyscyplina wyłącznie dla osób starszych, czego ja wraz z Tamarą jesteśmy najlepszym przykładem. Nordic walking może uprawiać każdy pod warunkiem, że pamięta o poprawnej technice. Podczas marszu ciężar ciała jest rozłożony na wszystkie kończyny, czyli pracujemy całym ciałem, angażując 90 proc. mięśni ‑ dodaje.

  Wspólne treningi w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku będą odbywać się cyklicznie, przez 30 tygodni, do 27 listopada. Nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń czuwają profesjonalni instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking. Trenerzy prowadzą godzinne ćwiczenia, poprzedzone rozgrzewką na świeżym powietrzu. Może wziąć udział w nich każdy bez względu na wiek czy poziom zaawansowania.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Plebiscyty

  Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

  Aktywny Senior. Poszukiwani zwyczajni niezwyczajni 60+

  Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku

  Najlepszy Uniwersytet Trzeciego Wieku