Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dni Bielska-Białej 2023. Tłum na Rynku bawił się na dyskotece w rytmie lat 70. Zobacz ZDJĘCIA

JAK
Dyskoteka w rytmie lat 70. na bielskim Rynku
Dyskoteka w rytmie lat 70. na bielskim Rynku Bielskie Centrum Kultury/Lucek Cykarski
Dobiegły końca Dni Bielska-Białej 2023. Jedną z wielu tegorocznych atrakcji podczas święta miasta nad Białą, była dyskoteka w rytmie lat 70. na bielskiej starówce, wieńcząca wydarzenia sobotniego dnia. Mimo późnej pory przy świetnej muzyce i ferii barw bawiło się mnóstwo osób. Zobaczcie ZDJĘCIA.

Dyskoteką w klimacie lat 70. na bielskim Rynu bujał niezawodny Ojciec Prowadzący Michał J. Sandecki. Dzięki temu zebrani na rynku nie tylko tańczyli, ale wspólnie śpiewali hity z tamtych czasów. Zabawa okraszona była widowiskowymi efektami świetlnymi. Nikomu nie chciało się wracać do domu, a to przecież nie koniec atrakcji przygotowanych na tegoroczne Dni Bielska-Białej. Dzisiaj kolejna odsłona.

W niedzielę, 3 września, program przedstawiał się następująco:[/b]

O mniejszych braciszkach św. Franciszka – słuchowisko plenerowe przygotowane przez Teatr Lalek Banialuka o godz. 11.00 na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza przy ul. Grotowa 11 czytanie performatywne; słuchowisko opowiada o św. Franciszku, jego podróżach i spotkaniach z ludźmi i zwierzętami. Czytanie będzie wzbogacone m.in. muzyką na żywo i innymi efektami dźwiękowymi. Zachęcamy do przyniesienia koców.

Piknik z kFIATem Domów COOLtury – w godz. 14.00-19.30, w programie m.in.:

  • warsztaty w godz. 14.00-18.00 w namiotach placówek MDK na zamkniętej dla ruchu ul. Zamkowej i placu Żwirki i Wigury: moda PRL-u (kartonowe postaci); modelarskie – sklejanie modeli Fiata 126p, malowanie, zdjęcia z modelem auta; wykonywanie gadżetów (breloczki, klamerki z fiatem, magnesy); mozaika z herbem miasta; modele kartonowe bielskich tramwajów; warsztaty eko; szachy dla dzieci; bohaterowie bielskich bajek, a także prezentacja pokonkursowej wystawy Pocztówka z Bielska-Białej. Maluch – kultowe autko rodem z BB oraz warsztaty przygotowane przez Wydział Gospodarki Odpadami.
  • gry i zabawy dla dzieci w przestrzeni – lata 70. (dwa pasy ruchu na ul. Zamkowej): gry zręcznościowe z dawnych lat: gra w klasy, gumy, hula-hoop, skakanki, rysowanie kredą na asfalcie, warsztaty kuglarskie, iluzji i magii, chińczyk – duża gra planszowa na trawie.
  • dodatkowe atrakcje: saturatory z wodą, sokiem, oranżady, stoliki z ceratą, wata cukrowa, balony, bańki mydlane, katarynka, foto-budka.
  • Bajkowa Rodzina, czyli wyprawa w krainę animacji – w godz. 15.00-17.00 w Domu Kultury Włókniarzy prezentacja bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, przypomnienie postaci Bolka i Lolka, Reksia, Baltazara Gąbki, Pampaliniego, filmy i opowiadania o animacji.

Scena główna – w godz. 15.00-19.30 na ul. Zamkowa, prowadzenie Lucyna Dobrzaniecka:

  • 15.00-16.00 – koncert Big Bandu z Domu Kultury Włókniarzy Do grającej szafy grosik wrzuć – hity PRL-u,
  • 16.00 – podsumowanie 11. konkursu Pocztówka z Bielska-Białej. Maluch – kultowe autko rodem z BB,
  • 16.30-17.00 – Cudowne Lata 70. – występy zespołów z DK im. Wiktorii Kubisz,
  • 17.00-17.30 – Bielsko w stylu retro – występy zespołów z DK w Lipniku i DK w Komorowicach,
  • 17.30-18.00 – Tych lat nie odda nikt – hity lat 70. – zespół wokalny Retro z DK w Wapienicy,
  • 18.00-19.00 – koncert Moje serce należy do gór.

Scena mała – od godz. 14.30 na scenie mobilnej pod muralem przy Starej Fabryce animacje taneczne, zumba i slavika z udziałem widzów, konkursy wiedzy o PRL-u, karaoke.

Drzwi Europy – koncert organowy Jerzego Kukli o godz. 17.00 w kościele NMP Królowej Polski.

Boskie BB – koncert piosenek Kory Jackowskiej o godz. 20.00 na terenie przed Teatrem Polskim. Tym razem znakomicie śpiewający artyści Teatru Polskiego porwą w muzyczną podróż z przebojami niezapomnianej Kory Jackowskiej, Kocham Cię, kochanie moje, Szare miraże, Lucciola, Cykady i wiele innych przebojów zabrzmią w nowych, ciekawych aranżacjach Jacka Obstarczyka, w wykonaniu znakomitych aktorów i wokalistów bielskiej sceny: Anny Guzik-Tylki, Marty Gzowskiej-Sawickiej, Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt, Tomasza Lorka, Grzegorza Margasa i Adama Myrczka. Artystom towarzyszyć będą muzycy Bielskiej Orkiestry Kameralnej.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera