Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dodatek osłonowy 2024 - ile się dostanie? Mamy tabele wyliczeń dla różnych gospodarstw

OPRAC.:
Adrianna Jackowiak
Adrianna Jackowiak
Bonus osłonowy stanowi środek wsparcia skierowany do rodzin, które szczególnie odczuwają skutki inflacji i wzrostu cen energii. Głównym celem tego dodatku jest zabezpieczenie obywateli przed ubóstwem energetycznym oraz łagodzenie obciążeń związanych z wydatkami na gaz i żywność. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dodatek ten przysługuje gospodarstwom domowym o niższych dochodach, których miesięczne przychody nie przekraczają 2100 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego lub 1500 zł na osobę w przypadku gospodarstwa wieloosobowego.
Bonus osłonowy stanowi środek wsparcia skierowany do rodzin, które szczególnie odczuwają skutki inflacji i wzrostu cen energii. Głównym celem tego dodatku jest zabezpieczenie obywateli przed ubóstwem energetycznym oraz łagodzenie obciążeń związanych z wydatkami na gaz i żywność. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dodatek ten przysługuje gospodarstwom domowym o niższych dochodach, których miesięczne przychody nie przekraczają 2100 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego lub 1500 zł na osobę w przypadku gospodarstwa wieloosobowego. PIXABAY
Dodatek osłonowy na rok 2024 powraca, oferując wsparcie Polakom w zmaganiach z ubóstwem energetycznym oraz rosnącymi kosztami związanymi z gazem i żywnością. Wniosek o uzyskanie tego dodatku można składać do końca kwietnia. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące kto ma prawo do bonusu osłonowego oraz jakie są jego wysokości.

Kto ma prawo do bonusu osłonowego?

Dodatek osłonowy jest skierowany do rodzin, które szczególnie odczuwają skutki inflacji i wzrostu cen energii. Jego głównym celem jest zapewnienie ochrony przed ubóstwem energetycznym oraz łagodzenie obciążeń związanych z wydatkami na gaz i żywność.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bonus ten przysługuje gospodarstwom domowym o niższych dochodach. Miesięczne przychody nie mogą przekraczać 2100 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego lub 1500 zł na osobę w przypadku gospodarstwa wieloosobowego.

Jak otrzymać bonus osłonowy?

Aby skorzystać z bonusu osłonowego, konieczne jest złożenie wniosku do 30 kwietnia 2024 r. Wzór wniosku dostępny jest m.in. na oficjalnej stronie Ministerstwa Kultury i Środowiska. Wniosek należy złożyć w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło, że od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 roku bonus osłonowy będzie ponownie wypłacany, wspierając osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej związanej z kosztami energii i utrzymaniem. Warunki przyznawania oraz wysokość tego dodatku można znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa.

Wypłata dodatku osłonowego będzie realizowana przez gminy, które otrzymają odpowiednie dotacje z budżetu państwa. Cały proces wypłaty środków ma zostać zrealizowany jednorazowo do 30 czerwca 2024 roku.

Dodatek Osłonowy 2024 - szczegóły i tabela wyliczeń

Dla pełnej wiedzy na temat, dla kogo jest adresowany dodatek osłonowy i ile może trafić do portfela wnioskodawcy, zapraszamy do kliknięcia w poniższą galerię zdjęć. Znajdziesz tam znajdziesz cenne informacje dotyczące tego ważnego wsparcia finansowego na rok 2024 oraz dokładne wyliczenia dodatku osłonowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami mieszkań w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dodatek osłonowy 2024 - ile się dostanie? Mamy tabele wyliczeń dla różnych gospodarstw - Gazeta Pomorska