Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dominika Kulczyk - tak ubiera się najbogatsza Polka. Kreacje najlepszych projektantów - zdjęcia

OPRAC.: (iwo)
Dominika Kulczyk, najbogatsza Polka z majątkiem w wysokości 9 mld zł, to kobieta z klasą. Wybiera modne kreacje najlepszych projektantów, zawsze wygląda olśniewająco. Zobacz na kolejnych slajdach, jak się ubiera Dominika Kulczyk, jaki ma styl, jakie wybiera wzory i kolory kreacji >>>
Dominika Kulczyk, najbogatsza Polka z majątkiem w wysokości 9 mld zł, to kobieta z klasą. Wybiera modne kreacje najlepszych projektantów, zawsze wygląda olśniewająco. Zobacz na kolejnych slajdach, jak się ubiera Dominika Kulczyk, jaki ma styl, jakie wybiera wzory i kolory kreacji >>>Kurnikowski/AKPA
Dominika Kulczyk to przedsiębiorczyni, inwestorka, filantropka, kobieta z klasą. Jej kreacje zawsze robią duże wrażenie. Gdziekolwiek się pojawi, na galach, balach, premierach filmowych, spotkaniach rady biznesu, wygląda olśniewająco. Sięga po najlepsze marki i stroje najlepszych projektantów. Tak się ubiera najbogatsza Polka Dominika Kulczyk. Szczegóły w artykule niżej.

O mieście, w którym się urodziła - 30 lipca 1977 roku - Dominika Kulczyk mówi "mój Poznań". Tak było choćby w lipcu 2023 roku, gdy zadeklarowała, że chce kupić festiwal Malta. "Kiedy usłyszałam o kłopotach festiwalu, decyzja mogła być tylko jedna. Polska i mój Poznań nie mogą stracić Malty, a Malta nie może stracić Michała Merczyńskiego" - wyjaśniała na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Ukończyła sinologię w Katedrze Orientalistyki i politologię na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształciła się także na Uniwersytecie w Szanghaju i na Uniwersytecie Pekińskim. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu filantropii strategicznej, organizowane przez Rockefeller Foundation.

Dominika Kulczyk najbogatszą Polką

Dominika Kulczyk jest najbogatszą Polką według rankingu tygodnika "Wprost". Jej majątek, w roku 2022, wynosił 9 mld złotych.

"W porównaniu z zeszłym rokiem jej majątek urósł o kolejne 700 mln zł. Wszystko za sprawą kursu akcji Polenergii, który w ciągu roku podskoczył o kilkanaście procent. Udziały w największej prywatnej grupie energetycznej w kraju to właściwie jedyny biznes, jaki córka odziedziczyła po zmarłym w 2015 r. ojcu Janie Kulczyku" - wskazuje tygodnik Wprost, cytowany przez TVP Info.

W latach 2001-2013 Dominika Kulczyk była żoną Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego. Para doczekała się dwojga dzieci, Jeremiego i Weroniki.

Dominika Kulczyk to kobieta z klasą. Jej kreacje zawsze robią duże wrażenie. Gdziekolwiek się pojawi, na galach, balach, premierach filmowych, spotkaniach rady biznesu, wygląda olśniewająco. Sięga po najlepsze marki i stroje najlepszych projektantów. Tak się ubiera najbogatsza Polka. Zobaczcie w naszej galerii.

Bogata działalność Dominiki Kulczyk

Dominika Kulczyk to założycielka i prezeska Kulczyk Foundation - fundacji przeciwdziałającej dyskryminacji kobiet i dziewcząt na całym świecie.

"Poprzez działalność tego podmiotu współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, wdrażając zmiany społeczne oparte na zrównoważonych rozwiązaniach, które nazywa "Efektem Domina" - informuje www.kulczykfoundation.org.pl.

Dominika Kulczyk to inicjatorka powstania pierwszego na świecie raportu poświęconego problemowi ubóstwa menstruacyjnego. Jest autorką ponad 60 filmów dokumentalnych, powstałych we współpracy z CNN International (w ramach "The CNN Freedom Project") i TVN Discovery (serial dokumentalny "Efekt Domina"), poruszających problemy globalnej dyskryminacji i niesprawiedliwości.

Najbogatsza Polka to pomysłodawczyni akcji społecznej "Czułość i Wolność" i propagatorka idei czułej rewolucji, mającej na celu przywrócenie równowagi pomiędzy pozycją kobiet i mężczyzn na świecie.

Lista działalności Dominiki Kulczyk jest długa. Najbogatsza Polka to:

  • Przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Holding,
  • Rady Nadzorczej Polenergia S.A.,
  • współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values.

W 2018 r. za wybitne zasługi w działalności na rzecz dzieci odznaczona została Orderem Uśmiechu. Od 2015 r. pełni funkcję ambasadorki SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dominika Kulczyk - tak ubiera się najbogatsza Polka. Kreacje najlepszych projektantów - zdjęcia - Express Bydgoski