Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dział Fizjoterapii w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przeniesiony. Zmieni się także miejsce Archiwum Medycznego

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Sosnowiecki Szpital Miejski przechodzi reorganizacje. W sierpniu zmieni się miejsce Działu Fizjoterapii oraz Archiwum Medycznego
Sosnowiecki Szpital Miejski przechodzi reorganizacje. W sierpniu zmieni się miejsce Działu Fizjoterapii oraz Archiwum Medycznego Kacper Jurkiewicz
Kolejne zmiany w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. W sierpniu swoją lokalizację zmieni Dział Fizjoterapii, a także Archiwum Medyczne. W przypadku pacjentów fizjoterapii, będą mogli skorzystać z przestronnych, niedawno wyremontowanych pomieszczeń. Archiwum natomiast zostanie przeniesione do jednego miejsca. Zmiany wynikają z reorganizacji przy utworzeniu Centralnego Szpitala Miejskiego w Sosnowcu.

Zmiany w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu. Dział Fizjoterapii zostanie przeniesiony

Do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego nadciągają kolejne zmiany, które były już zapowiadane. Ważne więc, żeby zapoznać się z informacjami.

Dział Fizjoterapii zostanie przeniesiony już w sierpniu z ulicy Szpitalnej w Zagórzu do innego budynku. Pacjenci będą musieli udać się na parter do głównego budynku przy ul. Szpitalnej, wcześniej zajęcia rehabilitacyjne odbywały się w pawilonie na tej samej ulicy. Czym podyktowana jest ta zmiana? Przede wszystkim miejsce to będzie przestronniejsze i bardziej dostępne. Dział Fizjoterapii będzie zajmował teraz większą powierzchnie w niedawno wyremontowanych pomieszczeniach. Są one przystosowane do osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.

Nie przeocz

Archiwum Dokumentacji Medycznej również zmieni lokalizację

Zmiany czekają także Archiwum Dokumentacji Medycznej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Teraz znajdziemy je zarówno w budynku przy ul. Szpitalnej, jak i przy ul. Zegadłowicza. Jednak w drugiej połowie sierpnia ma zostać w całości przeniesione do budynku w Zagórzy przy ul. Szpitalnej.

W archiwum Pacjenci lub osoby upoważnione mogą odebrać dokumentacją medyczną, o której udostępnienie składali wniosek lub może im zostać udostępniana również do wglądu na miejscu. Informacje dotyczące spraw związanych z udostępnianiem dokumentacji można uzyskać telefonicznie pod nr: 32 41 30 521.

Musisz to wiedzieć

Zmiany w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu. Powstaje Centralny Szpital Miejski

Zmiany w organizacji szpitala związane są z utworzeniem Centralnego Szpitala Miejskiego. Opieka szpitalna (oddziały zachowawcze i zabiegowe) została zlokalizowana w jednym budynku w centrum miasta, a w drugim obiekcie, w dzielnicy Zagórze, prowadzona jest terapia psychiatryczna, uzależnień, rehabilitacja, opieka długoterminowa i znajdować się będzie także archiwum.

- Ostatnie kilka miesięcy to dla naszego szpitala trudny i niezwykle pracowity czas walki z pandemią, ale także związany z reorganizacją struktury szpitala, zmianą umiejscowienia oddziałów oraz koncentracją działalności leczniczej w Centralnym Szpitalu Miejskim. Te wszystkie zmiany, dają podstawę do dalszej poprawy działalności szpitala, pozwalają na optymalizację kosztów i umożliwiają maksymalne wykorzystanie potencjału placówki wraz z jej nowoczesną częścią zlokalizowaną przy ul. Zegadłowicza. To część planu naprawczego, który wdrożyliśmy. Zmiany w lokalizacji oddziałów i podział na dwa obiekty realizowaliśmy również z myślą o naszych pacjentach i pracownikach, gdyż nowa struktura organizacja stanowi dla nich ułatwienie - wskazuje Aneta Kawka, Prezes Zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera