Dzieciaki z Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego „Wzrastanie” w Katowicach dostały nowy samochód. Teraz będzie im łatwiej

Mateusz Borda
Mateusz Borda
Prowadzone przez siostry Boromeuszki Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze „Wzrastanie” w Katowicach otrzymało w środę niezwykły prezent – nowy samochód osobowy. Świąteczny dar ufundowali akcjonariusze Polskiej Techniki Górniczej. W akcję zaangażowane było także miasto Katowice.

Nowy samochód, ozdobiony wielką kokardą został oficjalnie przekazany na terenie Centrum „Wzrastanie” w Katowicach-Szopienicach, prowadzonego przez siostry Boromeuszki. Siostrom klucze przekazała Iwona Gramatyka, prezes PTG, które jest organizatorem Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego. – To są nasi przyjaciele. Chcemy promować dzielenie się. W tym roku na naszych targach występowało 350 wystawców. Chcemy rozpocząć akcję odpowiedzialności społecznej biznesu, zachęcać inne firmy, żeby nie patrzyły tylko zarobkowo, ale również, żeby umiały podzielić się z innymi, bardziej potrzebującymi – mówiła Iwona Gramatyka, prezes PTG.

Siostry oraz ich podopieczni nie kryli radości z prezentu przekazanego Centrum. Na dzieci czekały także słodycze, którymi wypełniony był bagażnik nowego auta. Jak mówi siostra Wanda Boromeuszka, dyrektor Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego „Wzrastanie” w Katowicach, pojazd ułatwi wiele spraw związanych z codziennym funkcjonowaniem: - Samochód będzie służyć przede wszystkim do przewozu dzieci. Nasze dzieci najwięcej jeżdżą do lekarza. Tych wizyt jest bardzo dużo, ponieważ kiedy do nas przychodzą, są najczęściej bardzo zaniedbane i wymagają wielu badań. Poza tym, będziemy jeździć na zakupy. Samochód będzie bardzo pomocny i się przyda. Mamy także trójkę młodzieży, która ma już prawo jazdy. Będzie im łatwiej, będą mogli skorzystać z samochodu i nim pojechać. Nasz obecny bus, 9-osobowy jest już leciwy – mówiła siostra Wanda Boromeuszka, dyrektor Centrum „Wzrastanie”.

Podwyżki cen. Gdzie największe? W Polsce

Wideo

Dodaj ogłoszenie