MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Dziecka w Myszkowie z Eco Studio Electro - System

OPRAC.: PC
Dzień Dziecka w Myszkowie z Eco Studio Electro - System
Dzień Dziecka w Myszkowie z Eco Studio Electro - System fot. Eco Studio Electro - System
To było wyjątkowe wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka w ramach jubileuszowego, piątego sezonu projektu edukacji ekologicznej Eco Studio ELECTRO - SYSTEM! Myszków odwiedzili eksperci od recyklingu oraz gwiazdy: Saszan, Kuba Klym i trener Mateo. Przywieźli ze sobą dużo dobrej energii i przeprowadzili ciekawą lekcję przyrody z zakresu prawidłowego postępowania z elektroodpadami. Lekcja połączona była z zabawą, treningiem fitness i koncertem.

Dziewiąte wydarzenie piątego sezonu Eco Studio ELECTRO - SYSTEM odbyło się 4 czerwca w Amfiteatrze „Dotyk Jury” w Myszkowie. Myszków na czele z burmistrzem - Włodzimierzem Żakiem i zastępcą burmistrza - Iwoną Franelak udowodnił wielokrotnie, że jest miastem zaangażowanym ekologicznie.

W roku 2024 odbywa się łącznie 10 eventów ekologiczno – edukacyjnych w wielu regionach Polski. Jest to doskonały sposób, aby zwrócić uwagę młodego pokolenia na problematykę ochrony środowiska, zwłaszcza w kontekście zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas każdego wydarzenia odbywa się lekcja przyrody prowadzona przez ambasadorów, recital muzyczny gwiazdy - Saszan, eko quizy z nagrodami przy trójkącie recyklingowym i ekologiczny trening fitness z hantelkami w postaci elektroodpadów.

Na wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka w „Dotyku Jury” w Myszkowie przybyło ok. 230 osób - dzieci i młodzieży wraz z kadrą nauczycielską. Po spotkaniu uczniowie placówek przystąpią do programu eko-PROFIT – REcycling to się opłaca! Jego celem jest zbiórka elektroodpadów. Do 17 czerwca br. uczniowie przeprowadzą zbiórkę elektroodpadów, a w zamian za zebrany sprzęt otrzymają dofinansowanie dla szkoły. Reprezentacja placówki oświatowej, która zbierze największą masę elektrośmieci w nagrodę pojedzie na Wielki Finał na Sprzątanie świata, który odbędzie się we wrześniu 2024 w Warszawie. Zwycięska szkoła, wyłoniona spośród drużyn z całej Polski, która zbierze najwięcej elektroodpadów otrzyma również nagrodę rzeczową! Szczegóły programu dostępne są na stronie https://eko-profit.pl .

- Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Przekazywanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami to jedno z zadań Organizacji Odzysku ELECTRO - SYSTEM. Z elektrośmieci w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać cenne surowce, ale z drugiej strony stanowią one źródło potencjalnie niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Elektroodpady powinny trafiać do legalnego systemu zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu. Nie wystawiajmy elektroodpadów do altanek śmietnikowych lub przed dom. Nie mamy pewności co się z takim urządzeniem stanie, gdzie i w jaki sposób zostanie rozmontowane. Sprzęt powinien trafić do systemu zbierania, a dzięki ELECTRO - SYSTEM mamy z roku na rok coraz więcej możliwości legalnego pozbycia się elektrośmieci - mówi Agata Wiśniewska, specjalista ds. edukacji ekologicznej ELECTRO - SYSTEM.

Gwiazdy internetu edukują

Podczas wydarzenia w Myszkowie wszyscy razem z dziećmi i młodzieżą świetnie bawili się podczas show muzyczno - tanecznego Saszan. Eko quiz przy trójkącie recyklingowym z super nagrodami cieszył się tak samo dużym zainteresowaniem jak strefa z treningiem fitness prowadzona przez trenera Mateo czy ta, w której ambasadorzy projektu rozdawali autografy, robili zdjęcia i nagrywali TikToki. W kolejnych miesiącach gwiazdy i organizatorzy odwiedzą inne miejscowości z terenu Polski. Przez cały rok na kanale YouTube projektu www.youtube.com/EcoStudio dostępne są też materiały edukacyjne dla nauczycieli, którzy mogą je wykorzystać podczas lekcji przyrody i godzin wychowawczych.

- Cieszę się bardzo, że kolejny sezon mogę być ambasadorką tak potrzebnego projektu! Wraz z organizacją odzysku ELECTRO - SYSTEM i Kubą Klym opowiadamy o tym jak dbać o nasz Dom - Ziemię! Jest jedna prosta zasada, którą powtarzamy zarówno podczas spotkań „w realu”, jak i w naszych social mediach: „Nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci! Przekaż je do recyklingu!” . Jestem przekonana, że te wyjątkowe lekcje przyrody nie tylko zwracają uwagę na problem właściwego postępowania z elektroodpadami, ale są też świetną zabawą za sprawą moich koncertów - mówiła Saszan.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni