Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziennik młodej buntowniczki, uzupełnienie bestsellera „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek", to świetny notes i kalendarz

Maria Olecha-Lisiecka
Maria Olecha-Lisiecka
Dziennik młodej buntowniczki
Dziennik młodej buntowniczki Maria Olecha-Lisiecka
Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny. W plecaku każdej dziewczynki - oprócz zeszytów i podręczników - powinien znaleźć się „Dziennik młodej buntowniczki”. Dlaczego? Bo to wyjątkowy notes i kalendarz, w którym można zapisywać swoje sekrety, myśli i zapisywać ważne wydarzenia z życia prywatnego i szkolnego.

„Dziennik młodej buntowniczki” to nie tylko świetne uzupełnienie światowego bestsellera „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli i Francesci Cavallo, ale także notatnik, o jakim marzy chyba każda dziewczynka. Szkoda, że takich plannerów nie było, kiedy ja miałam 12-13 lat.

„Dziennik...” z powodzeniem może pełnić rolę kalendarza, notesu albo pamiętnika. Jest w nim miejsce na szkolne notatki, osobiste zapiski, wpisy o ważnych wydarzeniach czy rysunki, a także na zaznaczenie ważnych dla jego właścicielki w danym miesiącu dni. „Dziennik...”, podobnie jak „Opowieści...”, jest spersonalizowany. Można go podpisać.

Każdy miesiąc poprzedza krótka historia jednej z bohaterek książki Eleny Favilli i Francesci Cavallo. W dzienniczku są również portrety bohaterek do pokolorowania. Ponadto zawiera testy i quizy, więc właścicielka powinna również dobrze się bawić.

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” to książka dla dzieci o sile marzeń

Przy okazji warto podkreślić, że w październiku 2018 roku ukaże się druga część bestsellerowej książki - „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2”. Pierwszy tom jest światowym bestsellerem, który doczekał się przekładów na ponad trzydzieści języków. „Opowieści...” to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Napisane są przystępnie i bardzo ciekawie. To książka bardzo ważna dla dziewczynek, bo uczy godności, pomaga uwierzyć w siebie i marzyć.

Tym razem w książce znajdą się historii m.in. poetki Wisławy Szymborskiej, aktorki Audrey Hepburn, piosenkarki Beyoncé, pisarek Agathy Christie, J. K. Rowling, czy Peggy Guggenheim.

W sumie w książce znajdziemy historie 100 kobiet (w pierwszej części również było ich 100), sportretowanych przez 70 artystek z całego świata, wśród których znalazła się również polska ilustratorka i autorka komiksów, Zosia Dzierżawska. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników, tak że chcą dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek.

„Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki”: mądra i potrzebna książka dla dziewczynek w okresie dojrzewania

– Pierwszy tom „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” cieszy się nadal niesłabnącą popularnością. W zeszłym roku książka zdobyła wiele nagród. Została wybrana Książką Roku 2017 w kategorii Literatura Dziecięca w plebiscycie czytelników portalu Lubimyczytac.pl i zajęła 1 miejsce w konkursie „Świat przyjazny dziecku” – informuje Sonia Draga, prezes Wydawnictwa Debit oraz Grupy Wydawniczej Sonia Draga.

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” ukażą się w Polsce w październiku nakładem wydawnictwa Debit.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!