Dziewczyny z Pawonkowa mistrzyniami Polski w piłce ręcznej plażowej! Ograły m.in. warszawianki i wrocławianki ZDJĘCIA

PW, ASZaktualizowano
Dziewczyny z Pawonkowa mistrzyniami Polski w piłce ręcznej UKS Pawonków
W Szczecinie zorganizowano finał Mistrzostw Polski w piłkę ręczną plażową. Pojechały na niego zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego z Pawonkowa w powiecie lublinieckim. I wróciły z tytułem mistrzowskim, po wygraniu wszystkich spotkań.

Każdy mecz w „plażówce” składa się z dwóch setów, a wynik każdego seta liczony jest osobno. Trener UKS-u Pawonków Adrian Sternik przekonuje, że to widowiskowa dyscyplina, która niedługo ma trafić na olimpijskie areny.

-. Za wygranie każdego seta przyznaje się 1 punkt, po wygraniu przez każdą drużynę po jednym secie o zwycięstwie decyduje seria shot out. Są to akcje jeden na jeden z bramkarzem. Za zdobycie bramki przyznaje się jeden punkt, za rzut z obrotem, za rzut bramkarza lub za rzut zawodnika tzw. wlotka, który może wejść w miejsce bramkarza i drużyna gra z pustą bramką, przyznaje się dwa punkty - wyjaśnia Adrian Sternik.

Zobacz zdjęcia:

Niepokonane od początku do końca

Zawodniczki UKS Pawonków jechały do Szczecina w świetnej formie i doskonałych humorach. W grupie trafiły na silne zespoły z Wrocławia, Gubina, Tczewa, Warszawy i Szczecina. Wszystkie mecze wygrały w stosunku 2-0. Pasmo zwycięstw kontynuowały w półfinale, w którym pokonały drużynę z Drawska Pomorskiego – znów 2-0. W finale czekał wielokrotny mistrz Polski Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie.

- Dziewczyny przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane, z uśmiechem na twarzy i pełne wiary w końcowy sukces. Pierwszy set był bardzo wyrównany gra, ale na sekundę przed końcem zdobyliśmy bramkę za jeden punkt i wygraliśmy 19-18 – relacjonuje trener.

Drugi set był słabszy i zakończył się wyraźną przegraną. O zwycięstwie musiały decydować shot outy. A w nich Pawonków nie dał już szans przeciwniczkom, wygrywając 5 – 1 i zdobywając tym samym tytuł mistrzyń kraju w piłce ręcznej plażowej.

Pasmo sukcesów UKS-u

Drużyna wystąpiła w składzie: Kaja Szeliga, Malwina Bień, Patrycja Badura, Paulina Kostyra, Patrycja Kubica, Julia Szeliga, Aleksandra Swoboda, Emilia Krawczyk, Zuzanna Jureczko, Julia Machoń, Amelia Klimza, Natalia Cebulska. Sztab szkoleniowy UKS-u, obok trenera Adriana Sternika, tworzą jeszcze: drugi trener Aleksander Brzezina oraz kierownik drużyny Wojciech Radek.

UKS Pawonków powstał w 2009 roku. Ma już na koncie liczne sukcesy w piłce ręcznej. Tylko w tym sezonie sięgnął po: mistrzostwo kraju w piłce ręcznej plażowej kategorii młodziczek, mistrzostwo Śląska w plażówce w kategorii młodziczek i młodzików, brązowy medal w lidze wojewódzkiej w piłkę ręczną halową, czwarte miejsce w mistrzostwach Śląska w kategorii chłopców, drugie miejsce w towarzyskim turnieju piłki ręcznej w kategorii dzieci. Ponadto dwie zawodniczki z Pawonkowa występują w wojewódzkiej kadrze piłki ręcznej i w lipcu zagrają na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.