Egzaminy zawodowe w Technikum nr 6 w Sosnowcu - uczniowie podchodzą do części teoretycznej

Wiktoria Żesławska
Wiktoria Żesławska
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Udostępnij:
Sosnowiec. W poniedziałek, 10 stycznia, rozpoczęły się egzaminy zawodowe. Podchodzą do nich między innymi uczniowie Technikum nr 6 w Sosnowcu. Przed nimi drugi, ważny dzień egzaminu - część teoretyczna. Całość potrwa aż do 5 lutego. Kto podchodzi do egzaminów?

Egzamin zawodowy w Technikum nr 6 w Sosnowcu

Egzaminy zawodowe są bardzo ważne dla uczniów technikum w całym kraju. 10 stycznia, wielu uczniów w całym kraju podeszło do egzaminu praktycznego na dokumencie. Dziś, we wtorek, przed uczniami egzamin teoretyczny.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

 - Ponad 50 uczniów naszej szkoły podeszło 10 stycznia do egzaminu praktycznego na dokumencie. Przystąpili do niego uczniowie klas czwartych: technik elektryk oraz technik logistyk. We wtorek, odbyła się część teoretyczna egzaminu zawodowego dla uczniów. Sesja egzaminacyjna będzie trwała do 5 lutego. W tym czasie odbędą się egzaminy praktyczne z wykonaniem w zawodzie: technik elektryk, technik cyfrowych procesów graficznych i technik analityk - przekazała nam Małgorzata Regulewska, kierownik Szkolenia Praktycznego w CKZiU Technikum nr 6 w Sosnowcu.

Jak mówi Regulewska, te dwa dni, to właściwie dopiero początek egzaminu. Niektóre z zawodów, wymagają wykonania zadania praktycznego w innej formie, niż na papierze. Uczniowie do tych egzaminów będą podchodzić w różnych dniach, aż do 5 lutego.

- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego jest ośrodkiem egzaminacyjnym nie tylko dla uczniów CKZiU i absolwentów, ale i dla innych szkół z województwa i kraju. W obecnej zimowej sesji egzaminacyjnej powołano 60 komisji egzaminacyjnych. Z 2000 uczniów CKZiU 400 z nich zdaje egzaminy w 30 kwalifikacjach. Egzaminy odbywają się w 5 budynkach szkół i 2 budynkach warsztatów szkolnych. Egzaminy z kwalifikacji składa się z części pisemnej i części praktycznej. Egzaminy w szkole trwają od 10.01 do 5.02.2022 - mówi Zbigniew Zalas, wicedyrektor CKZiU

Nie przeocz

- Każdy uczeń zdaje dwie kwalifikacje, a każda kwalifikacja to część teoretyczna i praktyczna. W niektórych zawodach, na przykład w przypadku logistyka, obydwie kwalifikacje są zdawane pisane na dokumencie, czyli w formie zadania praktycznego do rozwiązania. Zawody takie jak elektryk, czy analityk, jedną kwalifikację mają na dokumencie, a drugą zawsze na wykonaniu. Te egzaminy odbędą się w kolejnych dniach, z czego ostatni mamy przewidziany właśnie na 5 lutego - dodaje.

Uczniowie technikum nie mają jednak już wakacji. Od grudnia solidnie przygotowują się do matury. Mają więcej lekcji podstawowych przedmiotów, jak język polski, czy matematyka. Tak jak inni uczniowie szkół średnich, wakacje zaczną w kwietniu. Ci, którzy otrzymają świadectwo ukończenia szkoły, w maju podejdą do egzaminu maturalnego.

- Uczniowie podchodzący do egzaminu skończyli już kształcenie zawodowe w grudniu. Od tego czasu mają jedynie przedmioty ogólnokształcące do matury. Mają zwiększoną liczbę przedmiotów takich jak język polski, czy matematyka. Uczniowie w kwietniu odbiorą dyplomy ukończenia szkoły i podejdą w maju do matury. Kiedy ukończą szkołę oraz uzyskają pozytywny wynik egzaminu zawodowego, uzyskają tytuł zawodowy z danego zawodu - mówi Małgorzata Regulewska.

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie