Ekstraklasa Jagiellonia - Ruch Chorzów 2:0 [RELACJA ZDJĘCIA] Trzynasta porażka Niebieskich w sezonie

Ruch Chorzów przegrał z Jagiellonią
Ruch Chorzów przegrał z Jagiellonią Polska Press Grupa/Ekstraklasa/net
Piłkarze Ruchu w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z walczącą o ligowe podium Jagiellonią 0:2. Gole dla drużyny z Białegostoku strzelili Przemysław Frankowski i Patryk Tuszyński. Niebiescy zakończyli zasadniczą fazę rozgrywek ekstraklasy na 14. pozycji, a to oznacza, że w grupie spadkowej tylko trzy mecze z Piastem, Bełchatowem i Zawiszą zagrają u siebie, a cztery z Koroną, Podbeskidziem, Łęczną i Cracovią na wyjazdach.

Niebiescy nie zagrali w Białymstoku wielkiego meczu. Chorzowianie szybko stracili bramkę, gdy kontrę gości strzałem z prawej strony zamknął Przemysław Frankowski. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i Matus Putnocky był bez szans. Słowak jednak tradycyjnie był mocnym punktem Ruchu broniąc w I połowie groźne strzały Michała Pazdana i Frankowskiego.

Ruch też miał swoje okazje. Najpierw groźnie strzelał Eduards Visnakovs, ale bramkarz Jagiellonii poradził sobie z uderzeniem Łotysza. Tuż przed przerwą do siatki gospodarzy trafił Grzegorz Kuświk, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej napastnika Niebieskich i nie uznał bramki.

W II połowie obaj trenerzy zaczęli dokonywać zmian w składach, bo mecz ciągle nie był rozstrzygnięty. Lepszym nosem wykazał się Michał Probierz. Szkoleniowiec Jagiellonii w 66 minucie wpuścił na boisko Patryka Tuszyńskiego i Tarasa Romanczuka. Ten pierwszy już 30 sekund później wpisał się na listę strzelców. Najlepszą okazję po stronie Niebieskich znów miał Visnakovs, ale strzelił nad poprzeczką. W ostatnim kwadransie chorzowianie starali się zdobyć chociaż kontaktową bramkę, lecz bramkarz Jagiellonii zachował czyste konto do ostatniego gwizdka sędziego.

Ruch chciał uczcić przypadające dzisiaj 88 urodziny Gerarda Cieślika zwycięstwem w Białymstoku, a tymczasem nie udało się uhonorować zmarłej przed półtora rokiem legendy Niebieskich nawet jednym golem. Do rundy finałowej chorzowianie przystąpią z dorobkiem 17 punktów mając „oczko”przewagi nad Bełchatowem i dwa nad Zawiszą. Walka podopiecznych trenera Waldemara Fornalika o utrzymanie się będzie trwała pewnie przez całe siedem kolejek.

Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
Bramki 1:0 Przemysław Frankowski (27), 2:0 Patryk Tuszyński (67)