Gienek Loska miał wylew. Zwycięzca X-Factor na operację...

  Gienek Loska miał wylew. Zwycięzca X-Factor na operację czekał 11 godzin, teraz leży w śpiączce. Ruszyła zbiórka dla muzyka

  MJ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gienek Loska miał wylew. Pozostaje w śpiączce.

  Gienek Loska miał wylew. Pozostaje w śpiączce. ©Michal Sikora/ Gazeta Krakowska

  Gienek Loska miał wylew. Zwycięzca programu X-Factor jest w śpiączce. Obecnie znajduje się na Białorusi u swojej matki. Informację o stanie zdrowia Gienka Loski podano dopiero teraz. O zbiórce na leczenie polskiego artysty poinformowała Polska Fundacja Muzyczna. Poniżej znajdziecie informację, w jaki sposób można pomóc Gienkowi Losce. Kim jest Gienek Loska?
  Gienek Loska miał wylew. Pozostaje w śpiączce.

  Gienek Loska miał wylew. Pozostaje w śpiączce. ©Michal Sikora/ Gazeta Krakowska

  Gienek Loska miał wylew. Leży w śpiączce


  Gienek Loska - zwycięzca programu X-Factor miał w maju tego roku wylew krwi do mózgu. Dostał go dokładnie 5 maja w czasie wizyty u swojej mamy na Białorusi. W szpitalu w Baranowiczach został zoperowany dopiero po 11 godzinach. Od tego momentu przebywa w śpiączce. O stanie zdrowia Gienka Loski i zbiórce dla polskiego artysty poinformowała Polska Fundacja Muzyczna. Jak pisze w poście na Facebooku:
  [Gienek Loska - red.]w dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane - informuje o stanie Gienka Loski Polska Fundacja Muzyczna na Facebooku.


  Zbiórka dla Gienka Loski


  Do Gienka Loski na Białoruś Fundacja wysłała póki co jedną wolontariuszkę, a także znalazła pierwsze środki na jedzenie oraz podstawowe przybory medyczne i higieniczne. Do Gienka Loski ma także trafić profesjonalne łóżko medyczne. Obecnie Polska Fundacja Muzyczna zbiera fundusze na lekarstwa czy środki higieny.
  Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna – to jest kosztowne. W przyszłości środki będą potrzebne na solidne leczenie i rehabilitację, bo trwamy w nadziei, że Gienek się całkiem wybudzi.
  Ma przecież dopiero 43 lata… - informuje PFM we wpisie


  Środki dla Gienka Loski można wpłacać na konto : 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019 - Gienek Loska

  Kim jest Gienek Loska?


  Gienek Loska jest polskim wokalistą oraz gitarzystą białoruskiego pochodzenia. W 2011 roku wygrał pierwszą edycję muzycznego talent show - X-Factor. W 1990 roku wraz z Andrejem Makarewiczem założył blues rockowy zespół Seven B. Jego krążek "Hazardzista" z 2011 roku zdobył złotą płytę.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Piknik w Parku Śląskim pod hasłem "Łączymy pokolenia"


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo