GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 [RELACJA + ZDJĘCIA]

Patryk Trybulec
GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 2:0
GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 dariusz smigielski/dziennik lodzki
Zagłębie Sosnowiec przegrało czwarty ligowy mecz z rzędu. Tym razem podopieczni trenera Artura Derbina nie poradzili sobie w Bełchatowie, gdzie przegrali 0:2 i spadli na 5. miejsce w tabeli. Tym samym nie skorzystali z potknięć drużyn z czołówki i zamiast skrócić dystans do najlepszych, powinni zacząć oglądać się za siebie.

Wyjazdowy mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS Bełchatów był pojedynkiem dwóch zespołów z problemami, którym ostatnio niespecjalnie się wiodło. Zarówno jedni, jak i drudzy w lidze zapunktowali ostatnio podczas 21. kolejki i oba zespołu bardzo liczyły na przełamanie. Z okazji skorzystali gospodarze, którzy wygrali 2:0. Sprawę załatwili Czesi Vaclav Cverna i Petr Zapalac.

Bełchatów wyszedł na prowadzenie już w 25. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Petra Zapalaca, nogę do piłki dostawił niepilnowany w polu karnym Vaclav Cverna i otworzył spotkania.

Jako pierwsi do bramki trafili jednak sosnowiczanie, ale gol Adriana Paluchowskiego z 13. minuty nie został uznany. Sędziowie w ogromnym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy dopatrzyli się bowiem spalonego, choć nawet telewizyjne powtórki nie rozwiały wątpliwości, czy to podający Robert Bartczak faktycznie był najbliżej bramki.

Wynik został ustalony dopiero w doliczonym czasie gry. Zagłębie tak bardzo chciało ukraść w Bełchatowie choć jeden punkt, że w drybling na połowie rywala wdał się... bramkarz Wojciech Fabisiak. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że podał piłkę do Zapalca, a ten bez zastanowienia przymierzył z własnej połowy i posłał piłkę do pustej bramki sosnowiczan.

GKS Bełchatów – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

1:0 Vaclav Cverna (25), 2:0 Petr Zapalac (90+2)
Bełchatów Krakowiak – KlemenzŻ, Michalski, Cverna,Kubań – Ploj (88. Flaszka), Rachwał, ZgardaŻ – Papikjan, Demianiuk (74. Stanisławski), Zapalac.
Zagłębie Fabisiak – Sierczyński, Wezałow, Markowski, Udovicić – Bartczak, Matusiak, Dudek, Pribula (77. Wilk) – Fidziukiewicz (61. Bajdur), Paluchowski (72. Arak).