GKS Katowice - Cuprum Lubin ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Nocny siatkarski maraton dla GieKSy. Kibice zobaczyli pięć setów

06.02.2022. PlusLiga: GKS Katowice - Cuprum Lubin.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
06.02.2022. PlusLiga: GKS Katowice - Cuprum Lubin. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W niedzielę 6.02.2022 r. w meczu 19. kolejki PlusLigi siatkarzy GKS Katowice po pięciosetowym maratonie wygrał z Cuprum Lubin. GieKSa zdobywała dwa cenne punkty z niewygodnym rywalem, choć kibice mieli apetytu na komplet. Zobacz ZDJĘCIA z hali w Szopienicach.

GieKSa była faworytem spotkania, które należało wygrać z myślą o dalszej walce o czołową ósemkę, czyli play off. Katowiczanie dobrze czują się w roli gospodarzy i chcieli się zrewanżować za wyjazdową porażkę z Cuprum w listopadzie 1:3. Jednak GKS-owi zawsze trudno gra się z lubinianami...

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu siatkarzy GKS Katowice - Cuprum Lubin, 6.02.2022 r.

Mecz zaczął się od dobrej gry gospodarzy,którzy prowadzili 8:3 i ekipa z Lubina potrzebowała przerwy na opanowanie nerwów. Gdy GKS prowadził tylko 11:10, wiadomo było, że łatwo nie będzie. Przy stanie 14:14 trener Grzegorz Słaby poprosił o czas, ale gra gospodarzy i tak się posypała - od 16:18 goście uciekli na 16:22, wygrywając pierwszego seta.

W drugim secie GKS znów rozpoczął z animuszem - 10:5, ale tym razem nie dali już szans rywalom i wygrali 25:17.

Prawdziwa wojna nerwów trwała w trzecim secie. Katowiczanie od 20:20 odskoczyli na 23:20 i 24:21. Cuprum obroniło dwa setbole (24:23), jednak GieKSa dopięła swego. W czwartym secie GKS prowadził 9:7, jednak przegrywał 10:13. Gdy gospodarze doszli do remisu 16:16, lubinianie znów uciekli - 16:22. To oznaczało piątego seta...

W tie-breaku katowiczanie mieli świetny początek - 4:0 i 5:1. Przy 5:3 trener Słaby wziął czas. Katowiczanie prowadzili potem 9:7 i znów wypracowali przewagę - 11:7. Wtedy lubinianie wzięli czas. Przy wyniku 12:7 wydawało się, że GieKSa ma już z górki. Nie w tym meczu, bo Cuprum odrobiło trzy punkty (12:10) i Grzegorz Słaby poprosił o przerwę. GKS zakończył po drugim meczbolu, kiedy Remigiusz Kapica wpakował zagrywkę w siatkę.