GKS Katowice - FC Voluntari 0:1. Katowiczanie zaczęli sparingi od porażki

Piłkarze GKS Katowice przygotowują się do nowego sezonu
Piłkarze GKS Katowice przygotowują się do nowego sezonu karina trojok dziennik zachodni polska press
W meczu sparingowym rozegranym 28 czerwca w Kielcach GKS Katowice przegrał z rumuńskim zespołem FC Voluntari 0:1 (0:0). Dziewiąta drużyna rumuńskiej ekstraklasy jedynego gola w tym spotkaniu strzeliła w końcówce gry.

GKS Katowice od porażki zaczął letnie sparingi. Podopieczni trenera Rafała Góraka w pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowań do sezonu 2023/24 Fortuna 1 Ligi zmierzyli się z rumuńskim FC Voluntari przegrywając 0:1.

Dziewiąty zespół ostatniego sezonu rumuńskiej ekstraklasy przyleciał do Kielc na letnie zgrupowanie i właśnie w tym mieście odbyło się spotkanie z GKS Katowice.

W pierwszej połowie meczu to katowiczanie byli stroną mającą wyraźną przewagę. Podopieczni trenera Rafała Góraka dominowali na murawie, ale nie przełożyło się to na zdobycie bramki.

aktywnie szukali wolnych przestrzeni, by dograć piłkę w pole karne i stworzyć zagrożenie. Pod koniec pierwszej części do głosu doszli rywale, ale dobre zachowanie obrońców GKS-u nie pozwoliło zaskoczyć stojącego w bramce Patryka Szczukę.

Po zmianie stron aktywniejsi byli Rumuni, ale katowiczanie też mieli swoje okazje. Najlepszą sytuację miał Adrian Danek, który świetnie odebrał piłkę przed polem karnym rywala, ale gdy składał się do strzału obrońca zdążył wybić piłkę spod jego nóg.

Jedyny gol padł w 86. minucie. Voluntari wyprowadziło groźną kontrę, a Doru Andrei zakończył ten atak zdobyciem zwycięskiej bramką. Kolejnym sparingpartnerem zespołu z Rumunii będzie w piątek w Busku-Zdroju Ruch Chorzów, a katowiczanie w sobotę zagrają z Hutnikiem Kraków.

GKS Katowice - FC Voluntari 0:1 (0:0)

Bramka 0:1 Doru Andrei (86)

Katowice (I połowa) Szczuka - Brzozowski, Janiszewski, Jędrych, Komor, Rogala - Mak, Figiel, zawodnik testowany, Błąd - Bergier.

II połowa: Szczuka - Danek, Jaroszek, Repka, Komór, Wasielewski - Marzec, zawodnik testowany, Bród, zawodnik testowany - Bergier.