GKS Katowice - GKS Tychy 0:2. Tyszanie w finale Pucharu Polski. Gaz na lodowisku ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

GKS Katowice przegrał w półfinale PP z GKS Tychy. Obie śląskie drużyny w Oświęcimiu wspierali ich kibice  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GKS Katowice przegrał w półfinale PP z GKS Tychy. Obie śląskie drużyny w Oświęcimiu wspierali ich kibice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Jerzy Zaborski
W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski w hokeju na lodzie GKS Katowice przegrał z GKS Tychy 0:2. W trakcie spotkania kibice obu drużyn chcieli wywołać burdy na lodowisku w Oświęcimiu i ochrona, by nie dopuścić do starć, użyła gazu pieprzowego. Tyszanie awansowali do finału rozgrywek, w którym w piątek ze zagrają ze zwycięzcą drugiego półfinału. Zmierzą się w nim w czwartek Re-Plast Unia Oświęcim z Comarch Cracovią. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - GKS Tychy w półfinale PP.

GKS Katowice - GKS Tychy 0:2. Tyszanie w finale Pucharu Polski

Hokeiści GKS Tychy awansowali do finału Pucharu Polski. W śląskim półfinale turnieju rozgrywanego w oświęcimskiej Hali Lodowej tyszanie pokonali GKS Katowice 2:0. GKS Tychy po raz dziewiąty zagra o to trofeum. Osiem wcześniejszych finałów wygrał, a po raz ostatni zdobył PP w 2017 roku.

Tyszanie zagrali w tym spotkaniu w specjalnych okolicznościowych strojach. Świąteczne koszulki przyniosły podopiecznym trenera Andrieja Sidorienki szczęście i po raz czwarty w tym sezonie wygrali derbowy pojedynek z sąsiadem zza miedzy znów strzelając mu dwie bramki.

Śląskie kluby dopingowały w Oświęcimiu kilkusetosobowe grupy kibiców, które zajęły na trybunach miejsca po przeciwnych stronach lodowiska. Fani z Katowic i Tychów nie żałowali gardeł, a atmosfera podczas derbowego starcia hokeistów była bardzo gorąca.

Między II i III tercją sympatycy obu drużyn próbowali wywołać zadymę i ochrona, nie chcąc dopuścić do ich starcia, musiała użyć na trybunach gazu pieprzowego. Spotkanie na krótko przerwano w ostatniej odsłonie, bo gaz przeszkadzał zawodnikom w grze, ale na szczęście udało się je dokończyć.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - GKS TYCHY

Biorąc pod uwagę, że katowiczanie przegrali cztery ostatnie mecze w Polskiej Hokej Lidze, a tyszanie cztery ostatnie spotkanie PHL wygrali, wynik półfinału PP nie jest zaskoczeniem. Biorąc jednak pod uwagę przebieg rywalizacji na lodzie można mówić o pewnej niespodziance.

Podopieczni trenera Jacka Płachty mieli bowiem w derbach sporą przewagę. Oddali dużo więcej strzałów i znacznie częściej zamykali rywali w ich tercji obronnej. Grali jednak nieskutecznie. Zespół z Tychów bronili się mądrze i z dużym poświęceniem, a Czech Tomas Fuicik zachował czyste konto, choć na półtorej minuty przed końcową syreną katowiczanie wycofali bramkarza.

Pierwsze trafienie dla tyszan padło już w 6 minucie. Po wygranym wznowieniu w tercji obronnej Katowic czeski napastnik Ondrej Sedivy bez namysłu uderzył na bramkę rywali, a zasłonięty bramkarz GieKSy John Murray dał się pokonać. Na sekundę przed końcem meczu Kanadyjczyk Alexandre Boivin strzałem do pustej bramki przypieczętował zwycięstwo specjalistów od rywalizacji w PP.

Katowiczanie, którzy Puchar Polski zdobyli tylko raz w 1971 roku, znów musieli obejść się smakiem. Na awans do finału tych rozgrywek ten klub ze stolicy Górnego Śląska czeka już 21 lat.

GKS Katowice - GKS Tychy 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Bramki 0:1 Ondrej Sedivy (6), 0:2 Alexandre Boivin (60)

Kary Katowice - 14 minut, Tychy - 12 minut

Widzów 1.400

Katowice Murray - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Simek, Lehtonen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Hitosato - Lebek, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Blomqvist.

Tychy Fucik - Younan, Kaskinen, Sedivy, Komorski, Jeziorski - Bizacki, Pociecha, Szturc, Ubowski, Marzec - Bagin, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Ciura, Jaśkiewicz, Gościński, Starzyński, Bukowski.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?