GKS Katowice - GKS Tychy 2:0. Śląskie derby dla katowiczan ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Hokeiści GKS Katowice, wspierani głośnym dopingiem kibiców, pokonali GKS Tychy w pierwszym meczu półfinałowymZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W pierwszym półfinale Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice pokonał GKS Tychy 2:0. Mecz w Satelicie obserwował komplet widzów. Kolejne starcie w śląskich derbach odbędzie się w sobotę o godz. 17 w małej hali Spodka. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - GKS Tychy.

GKS Katowice - GKS Tychy 2:0. Śląskie derby dla katowiczan

GKS Katowice i GKS Tychy rozpoczęły dzisiaj półfinałowe zmagania w Polskiej Hokej Lidze. W drugiej parze rywalizować będą Re-Plast Unia z JKH GKS Jastrzębie, a pierwsze spotkanie w Oświęcimiu zaplanowano na sobotę.

Starcie w Katowicach jak na śląskie derby przystało było bardzo zacięte. Na piątkowy pojedynek sprzedano wszystkie bilety i na trybunach Satelity zasiadł komplet widzów. Blisko 1,5-tysiąca kibiców stworzyło na widowni gorącą atmosferę przez cały czas głośno dopingując gospodarzy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - GKS TYCHY

O zwycięstwie gospodarzy zadecydował gol Mateusza Michalskiego. 30-letni wychowanek Podhala, który już trzeci sezon gra w Katowicach, na początku II tercji objechał bramkarza tyszan Tomasa Fucika i skierował krążek do siatki.

Katowiczanie grali bardzo zdyscyplinowany hokej. Podopieczni trenera Jacka Płachty doskonale zdawali sobie sprawę, że tyszanie świetnie grają w przewagach, więc robili wszystko, by nie dać im tej możliwości. W całym spotkaniu złapali tylko dwie kary, a w osłabieniu grali tylko przez 46 sekund.

GieKSa miała przewagę, ale nie wykorzystała wielu dogodnych sytuacji. W III tercji katowiczanie przez 113 sekund grali pięciu na trzech, lecz nawet wówczas nie potrafili podwyższyć wyniku. Gospodarze dopiero w ostatniej minucie strzelili drugą bramkę. Gdy trener Andriej Sidorenko wziął czas i wycofał bramkarza krążek przejął Grzegorz Pasiut i umieścił go w pustej bramce.

Katowiczanie prowadzą w play off 1:0, a rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Kolejne śląskie derby odbędą się w sobotę o godz. 17 w Satelicie.

GKS Katowice - GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 Mateusz Michalski (23), 2:0 Grzegorz Pasiut (60)

Kary Katowice - 4 minuty, Tychy - 14 minut

Widzów 1420

W play off 1:0 dla katowiczan. Kolejny mecz w sobotę o godz. 17 w Katowicach.

Katowice Murray (Miarka) - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Monto, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Wielkiewicz, Prokurat, Bepierszcz, Smal, Eriksson.

Tychy Fućik (Lewartowski) - Seed, Kotlorz, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Zheldakov, Smirnov, Sergushkin, Feofanov, Witecki - Biro, Pociecha, Gościński, Starzyński, Jeziorski - Bizacki, Wróbel, Dupuy, Ubowski, Marzec.