GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:4. Lider PHL za mocny dla katowiczan ZDJĘCIA

Hokeiści GKS Katowice przegrali z JKH GKS Jastrzębie 2:4Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Mecz GKS Katowice z JKH GKS Jastrzębie był hitem 33. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Spotkanie w Satelicie zakończyło się zwycięstwem lidera tabeli, który wypunktował gospodarzy wygrywając 4:2. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:4. Lider PHL za mocny dla katowiczan

Katowiczanie walczący o jak najwyższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej w styczniu pokonali na wyjazdach Comarch Cracovię, Energę Toruń i Re-Plast Unię Oświęcim. Podopieczni trenera Andrieja Parfionowa grają ciekawy hokej i są blisko przystąpienia do play off z trzeciej pozycji. W spotkaniu z liderem tabeli z Jastrzębia przez 50 minut byli jednak tylko tłem dla świetnie dysponowanych graczy JKH.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - JKH GKS JASTRZĘBIE

Jastrzębianie dwa ostatnie spotkania z Ciarko STS Sanok i Tauronem Podhale Nowy Targ wygrali dopiero po karnych. Wydawało się, że drużynę trenera Roberta Kalabera dopadła lekka zadyszka, ale w Katowicach zaprezentowała ona zabójczą skuteczność. Goście już po 9 minutach gry wykorzystali liczebną przewagę i Radosław Sawicki zdobył prowadzenie dla JKH.

Lider PHL świetnie zaczął drugą tercję. W odstępie niespełna 90 sekund krążek do bramki GieKSy skierowali Dominik Paś i ponownie Sawicki. Gdy w trzeciej odsłonie po podaniu wyróżniającego się w tym spotkaniu Sawidckiego czwartą bramkę zdobył Martin Kasperlik wydawało się, że jest już po meczu.

Katowiczanie w końcówce wzięli się jednak do roboty. Patrika Nechvatala dwa razy strzałami z niebieskiej linii pokonał Kamil Paszek. Gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki i mieli szansę na kolejnego gola, bo w końcówce grali w czwórkę przeciwko trójce jastrzębian, ale ci utrzymali dwubramkową przewagę i umocnili się na czele tabeli PHL.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:0, 2:0, 1:2)
0:1 Radosław Sawicki (10), 0:2 Dominik Paś (21), 0:3 Radosław Sawicki (23), 0:4 Martin Kasperlik (47), 1:4 Kamil Paszek (52), 2:4 Kamil Paszek (55)