GKS Katowice - Stal Mielec 0:2 ZDJĘCIA Smutna Bukowa, seria GieKSy przerwana

GKS Katowice - Stal Mielec 0:2
GKS Katowice - Stal Mielec 0:2 Marzena Bugała-Azarko
GKS Katowice - Stal Mielec 0:2. Piłkarze z Katowic, choć wydostali się już ze strefy spadkowej, wciąż nie mogą spać spokojnie. Potrzebują kolejnych punktów, żeby pozostać nad kreską. Na Bukową jednak zawitała Stal Mielec, która wciąż nie traciła nadziei na awans do Ekstraklasy. Goście przerwali serię GieKSy ośmiu spotkań bez porażki i zgarnęli całą pulę wygrywając 2:0.

Katowiczanie nie zrazili się, że rywal w tabeli jest od 11 pozycji wyżej i miał przed pierwszym gwizdkiem 21 punktów więcej. Od pierwszych minut z ogromnym animuszem zaatakowali bramkę Stali Mielec, stworzyli sobie kilka sytuacji, ale Seweryn Kiełpin nie dał się pokonać.

Zobacz zdjęcia:

Gospodarze mieli inicjatywę, prowadzili grę, ale do przerwy prowadzić powinna Stal. Pod koniec pierwszej połowy goście z Mielca przeprowadzili wzorową akcję fatalnie wykończoną przez Łukasza Janoszkę. Piłkarz gości z kilku metrów nie trafił w światło bramki.
Po przerwie Stal uporządkował grę i zaczęła dyktować warunki na boisku. Katowiczanie atakowali chaotycznie, na oślep co tylko ułatwiało zadanie obrońcom gości. Po godzinie mielczanie wyszli na prowadzenie, a piłkę do siatki GKS-u skierował były piłkarz gospodarzy Andreja Prokić.

Zobaczcie zdjęcia z imprez biegowych

Gol podciął skrzydła piłkarzom z Bukowej, ale nadal atakowali bramkę Stali. W 78 min doszło do kontrowersji, bowiem zdaniem gospodarzy jeden z piłkarzy Stali zagrał piłkę ręką w polu karnym. Arbiter był jednak innego zdania i Stal wyszła z kontrą po której Janoszka z bliska pokonał bramkarza gospodarzy.

Katowiczanie nadal czekają na wygraną na swoim boisku. Ostatni raz dokonali tego 1 sierpnia ubiegłego roku, wygrywając z Wigrami Suwałki.

GKS Katowice - Stal Mielec 0:2 (0:0)

0:1 Andreja Prokić (60),
0:2 Łukasz Janoszka (80)

Sędziował Robert Marciniak (Kraków)
Widzów 1.940
GKS Baran - Lisowski, Jędrych, Remisz, Wawrzyniak - Błąd (78. Piesio), Poczobut, Rzonca, Anon, Puchacz - Woźniak (71. Śpiączka). Trener Dariusz Dudek.
Stal Kiełpin - Spychałal, de Amo, Dobrotka, Getinger (89. Leandro) - Janoszka, Nowak, Soljić, Tomasiewicz (90. Seweryn), Prokić - Paluchowski (74. Urbańczyk). Trener Artur Skowronek.