GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Klubowy mistrz Europy i lider PlusLigi nie dał szans GieKSie

12.03.2022. PlusLiga: GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
12.03.2022. PlusLiga: GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 12.03.2022 r. w meczu 23. kolejki PlusLigi GKS-u Katowice przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Zobacz ZDJĘCIA z hali w Szopienicach.

GieKSa walcząca o historyczny awans do play off ma teraz serię spotkań z ligową czołówką. Tydzień temu podopieczni trenera Grzegorza Słabego zagrali na wyjeździe z mistrzem Polski Jastrzębskim Węglem i urwali punkt, przegrywając 2:3. Teraz przyszło im zmierzyć się z liderem PlusLigi.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, 12.03.2022 r.

Klubowy mistrz Europy i wicemistrz Polski nie dał szans katowiczanom, wygrywając w trzech setach. Kibice w Szopienicach zobaczyli siatkówkę na wysokim poziomie w wykonaniu gości. GieKSa grała ambitnie, walczyła, ale rywal był za mocny.

Pod dwóch gładko przegranych setach w trzeciej partii w szóstce GieKSy pojawił się atakujący Damian Domagała. Goście prowadzili 4:1, potem było 8:8, ale później ZAKSA odskoczyła na 16:11. Wprawdzie GKS jeszcze podgonił wynik, przegrywał 17:20, jednak lider już na nic więcej nie pozwolił.

MVP meczu został Marcin Janusz (ZAKSA)

PlusLiga: GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

GKS: Szymański, Jarosz, Kania, Hain, Quiroga, Ma'a, Mariański (libero) oraz Domagała, Nowosielski, Kogut, Ogórek (libero)

ZAKSA: Smith, Semeniuk, Janusz, Kaczmarek, Huber, Śliwka, Shoji (libero) oraz Kluth