GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok 4:2. Druga wygrana tyszan w play off ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Przy wsparciu kibiców GKS Tychy pokonał Marmę Ciarko STS Sanok  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Przy wsparciu kibiców GKS Tychy pokonał Marmę Ciarko STS Sanok Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym 24 lutego drugim ćwierćfinałowym meczu play off Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Marmę Ciarko STS Sanok 4:2. Tyszanie odnieśli drugą wygraną i już tylko dwóch zwycięstw brakuje im do awansu do półfinału. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok.

GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok 4:2. Druga wygrana tyszan w play off

Po pierwszym bardzo zaciętym spotkaniu GKS z Sanokiem kibice w Tychach spodziewali się w piątkowy wieczór kolejnej trudnej przeprawy. Tymczasem w drugim starciu podopieczni trenera Andrieja Sidorienki zdecydowanie dominowali na tafli i odnieśli pewne zwycięstwo na Stadionie Zimowym.

Gospodarze objęli prowadzenie w 9 minucie po strzale Augusta Nilssona. Szwed wykorzystał pierwszą liczebną przewagę w tym spotkaniu. Kolejne bramki dla tyszan dopingowanych z trybun przez dwa tysiące kibiców padły w II tercji. Najpierw po podaniu zza bramki Ondreja Sedivy do siatki trafił Bartłomiej Pociecha. Później obejrzeliśmy dwójkową akcję Kanadyjczyków i po asyście Christiana Mroczkowskiego na listę strzelców wpisał się Alexandre Boivin.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - MARMA CIARKO STS SANOK

Goście z Sanoka pod koniec tej odsłony wykorzystali podwójne wykluczenie Nilssona i w trakcie drugiej kary Szweda pierwszą bramkę zdobył jego rosły rodak grający w barwach Ciarko Sebastian Harila.

Na więcej rywali z Podkarpacia nie było już w drugim spotkaniu play off stać. Wygraną tyszan w ostatniej tercji przypieczętował niezawodny Filip Komorski po odebraniu krążka rywalom w trakcie gry w osłabieniu

W końcówce po karze dla Pociechy goście wzięli czas, a następnie wycofali bramkarza i grali sześciu na czterech. Sanok wykorzystał liczebną przewagę i drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Ville Heikkinen. Na więcej GKS już im nie pozwolił i odniósł zasłużone zwycięstwo.

GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
1:0 August Nilsson (9), 2:0 Bartłomiej Pociecha (24), 3:0 Alexandre Boivin (32), 3:1 Sebastian Harila (38), 4:1 Filip Komorski (51), 4:2 Ville Heikkinen (59)

Kary Tychy - 10 minut, Sanok - 4 minuty

Widzów 2 tys.

W play off 2:0 dla tyszan. Kolejny mecz w poniedziałek 27 lutego o godz. 18 w Sanoku.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani