GKS Tychy - Skra Częstochowa 2:2. Przegląd kadr tyszan w pierwszym letnim sparingu ZDJĘCIA

Piłkarze GKS Tychy w pierwszym letnim meczu kontrolnym zremisowali ze Skrą Częstochowa 2:2  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze GKS Tychy w pierwszym letnim meczu kontrolnym zremisowali ze Skrą Częstochowa 2:2 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym w środę 28 czerwca meczu sparingowym GKS Tychy zremisował na bocznym boisku Stadionu Miejskiego ze Skrą Częstochowa 2:2. Tyszanie spotkanie ze spadkowiczem z Fortuna 1. Ligi potraktowali jako doskonałą okazję do przeglądu swoich kadr. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Skra Częstochowa.

Przegląd kadr GKS Tychy w pierwszym letnim sparingu

Piłkarze GKS Tychy 28 czerwca rozegrali pierwszy letni sparing. Tyszanie zremisowali na Stadionie Lekkoatletycznym położonym tuż obok Stadionu Miejskiego ze Skrą Częstochowa, a obydwie bramki dla gospodarzy strzelili zawodnicy testowani.

Podopieczni Dariusza Banasika w poniedziałek spotkali się po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie i od razu ostro zabrali się do pracy. We wtorek drużyna miała dwa treningi najpierw ćwicząc na siłowni, a następnie na boisku, natomiast w środę rozegrała pierwszy mecz kontrolny.

- Od razu wchodzimy na obroty i pierwsze dwa tygodnie będą bardzo mocne. Już zagraliśmy ze Skrą Częstochowa, a w tym tygodniu czeka nas jeszcze spotkanie kontrolne z Karviną – powiedział Dariusz Banasik, trener GKS-u Tychy.

Środowy sparingu ze spadkowiczem z Fortuna 1. Ligi posłużył trenerowi Banasikowi do dokładnego przeglądu kadry. Na boisku pojawili się zawodnicy grający już wcześniej w Tychach czy gracze pozyskani latem jak Jakub Bieroński, Maciej Kikolski czy Marcin Szpakowski.

Na murawie wystąpili także wyróżniający się młodzi futboliści drugiego zespołu GKS Tychy jak Kacper Słanek oraz spore grono piłkarzy testowanych, wśród których był m.in. bramkarz Wisły Sandomierz Stanisław Czarnogłowski.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS TYCHY - SKRA CZĘSTOCJHOWA

Tyszanie objęli prowadzenie pod koniec I połowy, a zaraz po zmianie stron podwyższyli rezultat. W końcówce Skra najpierw strzeliła kontaktową bramkę, a z rzutu karnego doprowadziła do remisu. Warto zaznaczyć, że w I połowie częstochowianie nie wykorzystali jedenastki.

Zdegradowana do II ligi Skra w Tychach zagrała pod wodzą dotychczasowego asystenta Jakuba Dziólki Konrada Geregi, bo pierwszy trener przyjął ofertę pracy w Rakowie razem z Dawidem Szwargą. Częstochowianie również sprawdzali w tym spotkaniu kilku nowych młodych piłkarzy.

GKS Tychy - Skra Częstochowa 2:2 (1:0)