GKS Tychy - Termalica Nieciecza 0:2. Zobaczcie zdjęcia z meczu na szczycie I ligi

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu na szczycie Fortuna 1. Ligi zespół GKS Tychy przegrał z Termalicą Nieciecza. Dla gości to prawdopodobnie decydujący krok w drodze do PKO Ekstraklasy, za to gospodarze w ostatnich trzech kolejkach będą próbowali zniwelować stratę trzech punktów do Radomiaka. W przeciwnym razie zagrają w barażach. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

GKS Tychy do starcia z liderującym w Fortuna 1. Lidze Bruk-Betem Termalicą Nieciecza przystępował z serią czterech zwycięstw z rzędu. Dodatkową presję na zespole Artura Derbina wywarł jednak Radomiak, który w piątek pokonał Bełchatów i wskoczył na drugie miejsce z przewagą trzech punktów nad GKS-em.

Zespół Tychów w pierwszej połowie prezentował się nieźle. W 16 minucie Maciej Mańka padł na murawę, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. W 25 kapitalną okazję miał Sebastian Steblecki, jednak nie trafił głową w piłkę, do której rzucił się szczupakiem, a w 35 Łukasz Grzeszczyk minimalnie przestrzelił z dystansu. Za to Termalica zadała cios w ostatniej akcji pierwszej połowy. Rzut wolny zamienił się w dośrodkowanie i zgranie na środek pola karnego, a tam Patryk Czarnowski strzelił w sposób nie do obrony.

Prowadzenie gości wymusiło na tyszanach zmianę taktyki i w drugiej połowie spotkanie zamieniło się w dobre widowisko, z otwartą grą z obu stron. Tyszanie atakowali, ale Termalica broniła się z dużym szczęściem i poświęceniem. Bliscy szczęścia byli Jakub Piątek i Maciej Mańka, ale piłka albo było blokowana przez obrońców, albo w efektowny sposób broniona przez bramkarza.

I znów jak w pierwszej połowie Termalica po przeczekaniu tych ataków doczekała się swojej szansy i wykorzystała ją z zimną krwią. Kacper Śpiewak strzelił gola w sytuacji sam na sam z Konradem Jałochą.

To pierwsze zwycięstwo niecieczan w Tychach od 2013 roku. W nagrodę ich sytuacja w tabeli jest już komfortowa i mogą mrozić szampany, które wystrzelą z okazji awansu do PKO Ekstraklasy.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 (0:1)