Gorące zimowe sparingi: przepychanki i czerwone kartki

Arkadiusz Gola
Piłkarze ekstraklasy już walczą o punkty, a pierwszoligowcy jeszcze rozgrywają sparingi przed startem rundy wiosennej wyznaczonym dopiero na 9 marca. GKS Tychy pokonał Polonię Bytom 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się rozegrany w Kamieniu mecz sparingowy GKS-u Katowice z Rakowem Częstochowa.

Dwie bramki dla tyszan strzelili zawodnicy pozyskani zimą - Marcin Ściański z Ruchu Zdzieszowice i Adam Imiela z Granatu Skarżysko-Kamien-na. Gola honorowego dla Polonii zdobył Adrian Laskowski, testowany obrońca Warty Poznań. W 90. minucie czerwoną kartką (druga żółta) ukarany został zawodnik gospodarzy, Mateusz Wawoczny.

- Nie zagraliśmy jakiegoś rewelacyjnego meczu, ale jestem zadowolony z wyniku jaki uzyskaliśmy. Tym bardziej, że w pełni kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku - mówił trener GKS-u Piotr Mandrysz, cytowany przez oficjalną stronę tyskiego klubu. - Szko-da, że nie zdobyliśmy więcej bramek, bo sytuacji strzeleckich mieliśmy mnóstwo. W bytomskiej drużynie jednak wyróżniającą postacią był bramkarz Mateusz Mika - dodał szkoleniowiec.

GieKSa pokonała drugoligowy Raków na zakończenie zgrupowania w Kamieniu. Częstochowianie wprawdzie prowadzili, ale później bramki strzelali podopieczni trenera Rafała Góraka - Sławomir Duda (pozyskany z Przeboju Wolbrom) i dwie Deniss Rakels. Nie brakowało ostrej gry, doszło nawet do przepychanek między zawodnikami. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek. Dwie z nich zobaczył Sławomir Ogłaza z Rakowa i w 70. minucie musiał opuścić boisko.

GKS Tychy - Polonia Bytom 3:1 (1:1) 1:0 Marcin Ściański (30), 1:1 Adrian Laskowski (33), 2:1 Adam Imiela (65), 3:1 Jakub Bąk (78)
GKS T. Misztal - Mańka, Kopczyk, Masternak (46. Balul), Mączyński (67. Rocki) - Szczęsny (46. Chomiuk), Kupczak (46. Żunić), Ba-biarz (46. Imiela), Ściański (67. Szczęsny), Rocki (46 Bąk) - Bukowiec (46. Wawoczny)Polonia Mika - Trznadel, Broniewicz, Las-kowski, Banaś - Krzemień, Foszmańczyk, Mróz, Białkowski, Nowak - Michalik; (II połowa) Mika - Trznadel, Broniewicz, Radkiewicz, Banaś - Białkowski, Laskowski, Pietrycha, Szkatuła, Sikorski - Michalik (80. Płókarz)

GKS Katowice - Raków 3:1 (2:1) 0:1 Rafał Czerwiński (10), 1:1 Sławomir Duda (17), 2:1 Deniss Rakels (22), 3:1 Deniss Rakels (87)
GKS K. Budziłek (46. Sabela) - Chwalibo-gowski (73. Ratajczak), Kamiński, Napierała, Sadzawicki (66. Farkas) - A. Kowalczyk (62. Radionow), Duda, Fonfara, Pitry, Wołkowicz (79. Czerwiński) - Rakels