Polonia Bytom przegrała z Sandecją ważny mecz 3:0

Sandecja - Polonia
Sandecja - Polonia ARC
Dla piłkarzy Polonii Bytom wyjazdowy mecz z Sandecją Nowy Sącz miał niezwykle istotne znaczenie.

Rywale zajmowali bowiem miejsce tuż nad kreską oznaczającą spadek, czyli wyznaczające odległość jaką dzieli zespół Jacka Trzeciaka od spełnienia marzeń o utrzymaniu. Bytomianie zeszli jednak z boiska na tarczy, a ich dystans do bezpiecznej strefy wzrósł do 14 punktów, w dodatku rywale mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Wygląda więc niestety na to, że sensacyjne zwycięstwo nad Flotą Świnoujście było tylko wypadkiem przy pracy, a na Olimpijskiej trzeba zacząć myśleć o drugoligowej przyszłości. Wynik 0:3 plus dwie czerwone kartki dla gości mówią same za siebie.

Mecz w Nowym Sączu stał na kiepskim poziomie, ale gospodarze wygrali zasłużenie. Nieszczęście Polonii rozpoczęło się tuż przed przerwą, gdy Mateusza Mikę pokonał strzałem z woleja Jozef Certik. Niedługo po przerwie drugi gol dla Sandecji rozstrzygnął sprawę i bytomianie stracili wiarę w odmienienie losów spotkania.

Co prawda udało im się nawet posłać piłkę do siatki, ale ze spalonego, więc arbiter nie miał żadnych wątpliwości, czy ją uznać. Polonii nie odmieniła też przymusowa przerwa spowodowana odpaleniem rac na trybunach zajmowanych przez fanów gospodarzy (sędzia zagroził, że w przypadku powtórzenia incydentu nie wznowi już meczu). Gospodarze bezdyskusyjnie panowali na boisku i udało im się zdobyć jeszcze jednego gola - goście grali już wtedy w dziesiątkę, gdy drugą żółtą kartkę zobaczył Daniel Pietrycha. W ostatniej minucie spotkania w jego ślady poszedł jeszcze Jacek Broniewicz, a nieco wcześniej po jednym z ataków Sandecji piłka trafiła w słupek.

Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom 3:0 (1:0)
1:0 Jozef Certík (45), 2:0 Piotr Giel (51), 3:0 Maciej Górski (80)