Górnik Zabrze - AEK Ateny: Piłkarze Jana Urbana dopingowali szczypiornistów w Lidze Europejskiej ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze ręczni Górnika dopingowani przez kibiców i futbolistów z Zabrza pokonali mistrzów Grecji  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze ręczni Górnika dopingowani przez kibiców i futbolistów z Zabrza pokonali mistrzów Grecji Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym 17 października pierwszym meczu grupy B Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych Górnik Zabrze pokonał AEK Ateny HC 30:21. Spotkanie odbyło się w Dąbrowie Górniczej, a zabrzańskich szczypiornistów w Hali Centrum dopingowali piłkarze Jana Urbana. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - AEK Ateny HC.

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze udanie zadebiutowali w Lidze Europejskiej. W meczu rozgrywanym w Dąbrowie Górniczej brązowi medaliści ostatniego sezonu Superligi pokonali mistrza Grecji AEK Ateny.

Zabrzanie swoje mecze w LE w roli gospodarza musza rozgrywać w Hali Centrum, bo ich obiekt nie spełnia wymogów EHF. Mimo to z trybun wspierało ich ponad tysiąc kibiców. Wśród fanów zasiadających na widowni znaleźli się także piłkarze trenera Jana Urbana. Futboliści Górnika przyjechali na mecz klubowym autobusem razem ze swoimi rodzinami i głośno dopingowali szczypiornistów z Zabrza.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - AEK ATENY HC

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia AEK 1:0, ale później pięć bramek z rzędu zdobyli zabrzanie. Nie do zatrzymania dla rywali był Taras Minotskyi. Ukrainiec do przerwy rzucił pięć bramek. Tyle samo razy w I połowie do siatki trafił Patryk Mauer, który wykorzystał wszystkie karne.

W ataku wspierali ich Damian Przytuła i Dmytro Artemenko, a w obronie dzielnie walczyli Sebastian Kaczor i Adam Wąsowski. Na wyróżnienie zasłużył też stojący w bramce Kacper Ligarzewski, który bronił z ponad 37-procentową skutecznością.

Po zmianie stron niesieni dopingiem kibiców podopieczni trenera Tomasza Strząbały jeszcze powiększyli swoją przewagę przez pierwsze 10 minut II połowy rzucając osiem bramek i tracąc tylko jedną. W 40 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 24:13, w czym spory udział miał Paweł Krawczyk. To było najwyższe prowadzenie Górnika,

W końcówce greckiej drużynie udało się nieco zmniejszyć straty, lecz zwycięstwo zabrzan ani przez chwilę nie było zagrożone. Kolejnym rywalem Górnika w LE będzie 24 października na wyjeździe TSV Hannover-Burgdorf.

Górnik Zabrze - AEK Ateny 30:21 (16:12)

Górnik Ligarzewski. Liljestrand - Szyszko 1, Pinda, Morkovsky, Bachko, Artemenko 3, Krawczyk 4, Mauer 7, Bogacz 1, Dudtkowski 1, Minotskyi 8, Kaczor 3, Ilchenko, Wąsowski, Przytuła 2.

AEK Matskevich, Arsic - Arampatzis 1, Zabić 1, Kritikos, Jonnson, Mandalinić 4, Mallios, Iliopoulos, Papadopoulos 2, Papadionysiou, Liapis 4, Martinović 5, Sokolić, Toniazzo Lemos 2, Kederis 2.