Górnik Zabrze - Piotrkowianin 29:24. Wyszarpane zwycięstwo zabrzan ZDJĘCIA

Górnik Zabrze nie bez trudu pokonał Piotrkowianina 29:24Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W meczu 24. kolejki PGNiG Superligi Górnik Zabrze wygrał z Piotrkowianinem. Zabrzanie nie bez trudu pokonali ostatnią drużynę tabeli i wciąż mają szansę na obronę brązowego medalu. Do zajmującej trzecią lokatę siódemki Azoty Puławy tracą już tylko punkt, a do końca pozostały dwie kolejki spotkań. Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Piotrkowianin.

Górnik Zabrze - Piotrkowianin 29:24. Wyszarpane zwycięstwo zabrzan

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie mecz z Piotrkowianinem kibice Górnika. Zabrzanie mieli pewnie pokonać ostatnią drużynę tabeli, a tymczasem do przerwy lepsi byli goście w hali Pogoni zapachniało sensacją.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK ZABRZE - PIOTRKOWIANIN

Na szczęście po przerwie podopieczni trenera Marcina Lijewskiego wzięli się do roboty. Szybko odrobili dwubramkową stratę i wyszli na prowadzenie. Co prawda Piotrkowianin zdobył się na jeszcze jeden zryw i po szybkich kontrach znów wyszedł na prowadzenie 20:17, ale końcówka należała już zdecydowanie do zabrzan.

W bramce świetnie spisywał się po przerwie Jakub Skrzyniarz broniący z 45 procentową skutecznością, a do najskuteczniejszego w zespole Górnika Łukasza Gogoli, który zdobył sześć bramek, dołączyli Iso Sluijters i Marek Daćko mający na koncie po pięć trafień.

Ostatecznie Górnik wygrał z Piotrkowianinem pięcioma bramkami i do trzecich w tabeli Azotów traci już tylko punkt, bo puławianie w tej kolejce ulegli Vive. W następnej serii spotkań 2 czerwca zabrzanie grają w Głogowie z Chrobrym, ale to czy obronią brązowy medal rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce w bezpośrednim meczu, gdy 5 czerwca do hali Pogoni przyjadą szczypiorniści z Puław.

Górnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:24 (12:14)