Górnik Zabrze - Stal Mielec ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Przełamanie zabrzańskich piłkarzy! Ukraińcy też dopingowali zespół Górnika

13.032022. Mecz Superligi: Górnik Zabrze - Handball Stal Mielec.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
13.032022. Mecz Superligi: Górnik Zabrze - Handball Stal Mielec. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W niedzielę 13.03.2022 r. w meczu 19. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Górnik Zabrze wygrał ze Stalą Mielec 37:28. Mecz z trybun oglądali m.in. uchodźcy z Ukrainy, których zabrzański klub zaprosił na to spotkanie. Zobacz ZDJĘCIA.

Niedzielny mecz Górnika ze Stalą był poświęcony pomocy dla Ukraińców. Klub nie tylko zaprosił 50 uchodźców na to spotkanie, ale też cały dochód ze strefy gastronomicznej przekaże na potrzeby osób uciekających przed wojną, które znalazły schronienie na terenie Zabrza. Piłkarze ręczni Górnika obcują z uchodźcami na co dzień, bo część z nich jest zakwaterowana w Hali Pogoni, w której zabrzanie trenują i rozgrywają swoje spotkania. Grupa Ukraińców przyszła na mecz ze swoją flagą narodową.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Górnik Zabrze - Handball Stal Mielec, 13.03.2022 r.

Zabrzanie mający problemy kadrowe, w tym roku przegrali wszystkie mecze. Kibice mieli jednak nadzieję, że drużyna trenera Marcina Lijewskiego przełamie się ze Stalą. Zabrzanie zaczęli z wielkim animuszem, szczególnie w pierwszych 15 minutach, po których prowadzili 8:3. Jakub Skrzyniarz w tym okresie obronił trzy z czterech rzutów karnych. Gospodarze prowadzili 9:3, ale Stal nieco odrobiła straty i było 10:7. Górnik miał do przerwy przewagę sześciu bramek. W drugiej połowie zabrzanie rządzili na parkiecie i pewnie wygrali.

Górnik Zabrze - Handball Stal Mielec 37:28 (17:11)

Górnik:Kazimier, Skrzyniarz - Molski 7, Sladkowski, Szabat 1, Łyżwa 3, Gogola 3, Ivanytsia 1, Dudkowski 6, Kaczor 4, Bykowski 3, Adamuszek 3, Rutkowski 1, Przytuła 5.

Stal: Dekarz, Procho - Wilk 5, Sobut, Nowak, Nikolic 4, Pribanić 5, Misiejuk, Graczyk 5, Valyntsau 1, Smolikau 5, Puljizovic 3, Osmola, Wojdak, Gliński.