Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:1 [RELACJA, ZDJĘCIA, OPINIE TRENERÓW] Górnik dogonił Legię!

RM
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin Lucyna Nenow
Górnik Zabrze pozostaje jedynym zespołem, który dotrzymuje kroku warszawskiej Legii. Zespół Adama Nawałki pokonał Zagłębie Lubin 2:1 (2:0) i po siedmiu kolejkach zrównał się punktami z obrońcami tytułu. A już w najbliższą niedzielę dojdzie do bezpośredniego starcia tych drużyn na Łazienkowskiej.

GÓRNIK ZAGŁĘBIE RELACJA LIVE NA EKSTRAKLASA.NET:

Opinie trenerów po meczu Górnik - Zagłębie:

Adam Nawałka (Górnik Zabrze)
Te punkty nas bardzo cieszą, także w kontekście dwóch następnych wyjazdowych i bardzo trudnych spotkań. Brawa dla zawodników, którzy już w tunelu byli maksymalnie skoncentrowani, a za tym poszła motoryczność i dobry poziom piłkarski. Wygraliśmy całkowicie zasłużenie. Widać, że nie zmarnowaliśmy przerwy na reprezentacją i solidnie ten czas przepracowaliśmy, Na te najbliższe mecze czekamy z dużym optymizmem.

Adam Buczek (Zagłębie)
Jeśli się przesypia całą pierwszą połowę trudno myśleć o punktach. Gdybyśmy po przerwie grali tak samo, przegralibyśmy pewne bardzo wysoko, ale na szczęście po zmianie stron pokazaliśmy sporo lepszej piłki. Straconego czasu nie dało się już jednak w żaden sposób odrobić. Punktów musimy szukać w następnych spotkaniach i zagrać w nich co najmniej tak, jak w tej drugiej połowie w Zabrzu.

***

Największą zagadką przed rozpoczęciem meczu było zestawienie linii obrony. Szkoleniowiec Górnika zastosował dość skuteczną zasłonę dymną, bo wbrew sugestiom o brakach w przygotowaniu fizycznym jednak posłał do boju Błażeja Augustyna. Decyzja ta podyktowana była oczywiście plagą kontuzji, która dotknęła defensorów z kapitanem Adamem Danchem na czele. Nawiasem mówiąc jego opask ę przejął Krzysztof Mączyński, co także było pewnym zaskoczeniem.

Augustyn i jego koledzy mieli się zmierzyć m.in. z Arkadiuszem Piechem, niedawną gwiazdą chorzowskiego Ruchu, co znalazło odzwierciedlenie w gwizdach z trybun. Szybko się jednak okazało, że najlepszą obroną jest atak i seria zdecydowanych ataków Górnika przyniosła mu dwubramkowe prowadzenie, a Zagłębie znalazło się w ciężkim szoku. Defensywa gospodarzy popełniła tylko jeden błąd, za to na przedpolu lubinian często panował chaos.

Po przerwie przez chwilę goście próbowali osiągnąć równowagę, ale gdy Górnik znów zaczął grać swoje, czyli szybkie kombinacyjne ataki, powrócił obraz z pierwszych 45 minut. Nawałka i tak jednak nerwowo gestykulował przy linii bocznej, gdy uważał, że poziom koncentracji jego piłkarzy zaczyna spadać do poziomu krytycznego, za to kibice sprawiali wrażenie zachwyconych.

To jednak Nawałka wiedział co robi. Zabrzanie przekonali się o tym w 59 minucie, gdy nie docenili podrażnionego gwizdami Piecha. Mikrej postury napastnik skorzystał z tego, że obrońcy, a zwłaszcza Augustyn, przyglądali mu się z daleka i strzelił gola, który na długą chwilę uciszył stadion i zapewne wpłynął na Nawałkę, który kilka minut później ściągnął zawodnika z boiska.

Do końca spotkania, pomimo interesującej i otwartej gry, wynik nie uległ już zmianie, chociaż w końcówce doliczonego czasu gry Piech głową posłał piłkę do siatki, jednak sędzia uznał, że był na spalonym!

Tak padły bramki

1:0 Rafał Kosznik(22 minuta)
Goście przez kilkadziesiąt sekund bronili się rozpaczliwie, aż wreszcie Kosznik uderzył z 25 metrów, a piłka odbiła się od nogi Banasia i nad Gliwą wpadła do siatki.

2:0 Prejuce Nakoulma (30 minuta) Kolejna świetna akcja Górnika. Strzał oddał Olkowski, a Nakoulma minimalnie zmienił jkierunek lotu piłki.

2:1 Arkadiusz Piech (59 minuta) Piłkarz Ruchu przejął piłkę na środku boiska, podbiegł i trafił z 25 metrów!