Grzegorz Janik z PiS: Śmieszy mnie walka posłów PO o...

  Grzegorz Janik z PiS: Śmieszy mnie walka posłów PO o powietrze. Jakość powietrza to efekt zaniechań poprzednich rządów

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Grzegorz Janik

  Grzegorz Janik ©Aleksander Król

  - Jakość powietrza to efekt wieloletnich zaniechań poprzednich rządów. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości potwierdza, że Polska za rządów PO (w latach 2007-2015 bo tych lat dotyczy wyrok) nie stworzyła skutecznego systemu ochrony przed zanieczyszczeniami. Jesteśmy niechlubnymi zwycięzcami rankingu Światowej Organizacji Zdrowia. Dlatego śmieszy mnie dzisiejsza walka posłów Platformy Obywatelskiej o czyste powietrze w kraju jak również w Rybniku - komentuje Grzegorz Janik, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
  Grzegorz Janik

  Grzegorz Janik ©Aleksander Król

  Grzegorz Janik, poseł PiS komentuje dla Dziennika Zachodniego:

  Jakość powietrza to efekt wieloletnich zaniechań poprzednich rządów. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości potwierdza, że Polska za rządów PO (w latach 2007-2015 bo tych lat dotyczy wyrok) nie stworzyła skutecznego systemu ochrony przed zanieczyszczeniami.

  Jesteśmy niechlubnymi zwycięzcami rankingu Światowej Organizacji Zdrowia. Dlatego śmieszy mnie dzisiejsza walka posłów Platformy Obywatelskiej o czyste powietrze w kraju jak również w Rybniku.

  Rząd, posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości nie odwracają się od problemu zanieczyszczonego powietrza jak nasi poprzednicy. Tylko wspólnym wysiłkiem jesteśmy w stanie poprawić jakość powietrza którym oddychają nasze dzieci, rodzice, dziadkowie. Tym samym powietrzem oddychamy my posłowie.

  Proszę mi wierzyć pilotuję sprawę walki ze smogiem i mam na uwadze dobro mieszkańców mojego miasta Rybnika.

  Rządowy program termomodernizacji zakłada wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych korzystających z paliw stałych. Mniej zamożne gospodarstwa mogą liczyć na sfinansowanie ze środków publicznych 100% kosztów termomodernizacji.
  Pierwszym krokiem jest podpisanie porozumienia z jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast Polski – Skawiną. W najbliższych miesiącach rząd będzie rozmawiać z władzami innych gmin i ustalać warunki zawarcia podobnych porozumień.

  W chwili obecnej pod uwagę brane są 22 miasta poniżej 100 tyś. mieszkańców w Polsce pod względem zanieczyszczeń w powietrzu.

  Program nie kończy się w tym roku dlatego będę walczył o to aby Rybnik bezwzględnie był na listach programów walki ze smogiem, które będzie przygotowywał rząd Prawa i Sprawiedliwości.

  Grzegorz Janik, poseł PiS

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo