GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 77:74. Derbowy horror w...

GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 77:74. Derbowy horror w Arenie Gliwice ZDJĘCIA KIBICÓW

GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 77:74
    1/64

Przejdź do

©Arek Gola

W 1. kolejce Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice wygrali po emocjonującej końcówce z MKS-em Dąbrowa Górnicza 77:74. Byłeś na meczu? A może byli Twoi znajomi? ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW
    MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczął sezon ekstraklasy koszykarzy od środowego meczu w Zielonej Górze z Zastalem. Podopieczni Jacka Winnickiego stracili całą przewagę w ostatniej kwarcie i przegrali 81:87.

Nie inaczej było w niedzielę w derbach województwa śląskiego. MKS prowadził w Gliwicach „na dzień dobry” 11:0, 22:10 i 25:13. Ekipa GTK wzięła się jednak do roboty i na sześć minut przed końcem było tylko 69:67 dla gości.

Gliwiczanie mieli nawet dwa punkty przewagi 72:70, ale w końcówce mieliśmy remis 74:74. O wszystkim zdecydował rzut za 3 punkty Mylesa Macka gdy brakowało tylko trzech sekund do końca. Goście z Dąbrowy Górniczej wzięli jeszcze czas, a po nim Cleveland Melvin nie trafił „trójki” i mecz zakończył się wygraną GTK 77:74.