Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

GWSH i Ziętek się łączą: Fuzja dwóch prywatnych uczelni na Śląsku

Katarzyna Domagała-Szymonek
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowcach
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowcach GWSH
Dwie największe na Śląsku uczelnie prywatne GWSH oraz „Ziętek“ łączą siły. W ten sposób chcą przetrwać trudny czas niżu demograficznego.

Studenci, którzy właśnie składają papiery do Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. generała Jerzego Ziętka w Katowicach, w październiku oczywiście rozpoczną naukę, ale na ... Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. To efekt połączenia sił dwóch największych na Śląsku niepublicznych uczelni.

W ten sposób placówki chcą przetrwać niż demograficzny, jaki dotknął wszystkie szkoły wyższe.

- Uczelnie zdecydowały się połączyć swoje doświadczenia, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby studentów i rynku pracy - komentuje przyczyny fuzji prof. Krzysztof Szaflarski, rektor GWSH, która w tym roku została wyróżniona przez magazyn Perspektywy.

- Połączenie sił ze Śląską Wyższą Szkołą Zarządzania dowodzi, że potrafimy odpowiadać elastycznie także na różne sygnały płynące z rynku, a ten dla szkolnictwa wyższego nie jest w ostatnich latach zbyt łaskawy. Niż demograficzny i konieczność sprostania oczekiwaniom pracowników i pracodawców są wyzwaniami, którym podołają tylko najlepsi, najwytrwalsi i najsilniejsi - dodaje.

CO Z AKTUALNYMI STUDENTAMI?

Najistotniejsze jest, by wszyscy studenci, zarówno GWSH jak też szczególnie studenci SWSZ, czuli się w procesie łączenia obydwu Uczelni bezpiecznie. Stawiamy sobie za cel płynność tego procesu, dlatego działania mające przygotować studentów do zmian, zaczynamy na kwartał przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

- Zmiany, choć dla obu instytucji duże, dla studenta muszą być w kwestiach organizacyjnych jak najmniej odczuwalne. Większe zmiany dotyczą przede wszystkim studentów SWSZ, którzy z formalnego punktu widzenia dołączają do społeczności studenckiej GWSH. To, co powinni odczuć, to nowe możliwości i poprawa jakości, a nie trudności administracyjne, dlatego jeszcze w tym tygodniu spotykamy się ze studentami, aby odpowiedzieć na ich pytania – podkreśla dyrektor ds. organizacji i rozwoju GWSH, Marta Adamczyk.

CO Z KANDYDATAMI NA STUDIA?

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa prowadzi rekrutację bez zmian – na wszystkie realizowane w Uczelni kierunki studiów, zarówno w Katowicach, jak i w Wydziałach Zamiejscowych w Żorach, Bielsku, Wiedniu i Ostrawie. Rekrutację na kierunki realizowane dotychczas przez SWSZ prowadzą obydwie Uczelnie, tj. zarówno SWSZ, jak i GWSH.

Kandydaci na studia, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji na obydwu Uczelniach i złożą stosowne dokumenty w siedzibie Uczelni, do której aplikowali, zostaną włączeni w poczet studentów Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Po podpisaniu umowy o świadczeniu usług edukacyjnych procesem przeniesienia studentów z rekrutacji Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania zajmą się pracownicy obydwu Instytucji – będzie on przebiegał automatycznie i nie będzie wymagał żadnych dodatkowych działań po stronie studenta. O otwarciu kierunków zadecyduje liczba zgłoszeń – wszystkie kierunki z ofert obydwu Uczelni będą stanowić jedną wspólną ofertę. Na wszystkie kierunki studiów prowadzone dotychczas przez SWSZ będzie prowadzona dalsza rekrutacja, a już rozpoczęte studia znajdą kontynuację w GWSH.

Sprawami administracyjnymi związanymi z przeniesieniem obecnych studentów mają zająć się same uczelnie. Wszystkie pytania można słać na adres [email protected].

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
*[a]https://dziennikzachodni.pl/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza/ga/10174182/zd/19050726
*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera