Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hale stalowe dla przetwórstwa rolno-spożywczego

Artykuł sponsorowany
Polska wieś rozwija się w ekspresowym tempie. Zastrzyk unijnej gotówki pozwolił tysiącom gospodarstw na modernizacyjny skok, co sprawiło, że wiele z nich nie odbiega poziomem i wyposażeniem od najnowocześniejszych gospodarstw zachodnich, a styl życia mieszkańców wsi, ich potrzeby i aspiracje również ulegają sporym zmianom. Kolejne otwarcie wsparcia unijnego na lata 2014 – 2020 przewiduje dla Polski dodatkowe wsparcie. Sprawdźmy, kto i na co może wykorzystać te środki.

Na lata 2014-2020 przypada nabór następnych wniosków o wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i 16 regionalnych programów operacyjnych. Z budżetu polityki spójności na lata 2014-2020 Polska otrzyma łącznie 82,5 mld euro.

W ramach PROW 2014-2020 będzie realizowanych łącznie 15 działań. Pomoc finansowa ze środków Programu będzie skierowana właśnie w przeważającej części do sektora rolnego i spożywczego. Pieniądze będą mogły być przeznaczone na budowę, przebudowę, remont połączony z modernizacją budynków lub budowli, które są wykorzystywane do produkcji rolnej oraz do przechowywania, przygotowania do sprzedaży lub sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych, a także zakup, instalacja lub budowa elementów infrastruktury technicznej wpływających bezpośrednio na warunki prowadzenia działalności rolniczej

Hale stalowe w rolnictwie – przykłady zastosowań
W poprzednim okresie wnioskodawczym wiele wniosków o dofinansowanie dotyczyło pozyskania środków na budowę hal stalowych. Cieszą się one dużą popularnością w rolnictwie i przemyśle spożywczym ze względu na wiele możliwości zastosowań począwszy od małego magazynu np.: na maszyny rolnicze, do przechowywania paszy dla zwierząt lub płodów rolnych aż do sporej przechowalni.

_Dodatkowe rozwiązania
– Hale stalowe można w łatwy sposób dopasować do wymagań konkretnego gospodarstwa i potrzeb danej inwestycji. Każdy model hali może być zaadoptowany dla poszczególnych sektorów rolno-spożywczych. Oferta obejmuje zarówno budynki o małej powierzchni np. na magazyny płodów rolnych jak i ogromne wielofunkcyjne hale stalowe _– wyjaśnia Łukasz Michalski z firmy FRISOMAT. Dodatkowe rozwiązania oferowane przy wznoszeniu hak uwzględniają specyfikę sektora. Dzięki szerokim bramom łatwo jest wprowadzać lub wyprowadzać maszyny, a także składować wyposażenie magazynu. Konstrukcja hali umożliwia też np.: zbudowanie dodatkowo antresoli, albo pozostawienie jednego boku wolnego. Pod konkretne potrzeby można również zaplanować część administracyjno-biurową, miejsce na przechowywanie narzędzi, czy serwis maszyn. Wybór dodatkowych akcesoriów umożliwia oddanie hali pod klucz i zwalania inwestora od szukania podwykonawców poszczególnych prac wykończeniowych. Taki system budowy ułatwia też budżetowanie i planowanie całej inwestycji, bo pozostawienie całości prac jednemu wykonawcy pozwala na oszacowanie wszystkich kosztów już w momencie podpisywania umowy. Pełna jasność kosztów, dokładny harmonogram realizacji inwestycji od wyboru hali, aż do oddania w pełni funkcjonalnego budynku.

Zalety hal z prefabrykatów
Wszystkie modele hal idealnie zabezpieczają przed wiatrem, wilgocią. Są wykonane z zimnowalcowanej stali, która charakteryzuje się wysoką żywotnością, trwałością i mocą. Nie wymaga konserwacji. Dodatkowo są pokryte warstwą cynku. Można je też obić inwentarską blachą lub płytą warstwową z zewnątrz lub wewnątrz budynku.

Budowa hal stalowych nie wymaga skomplikowanych i czasochłonnych prac przy montażu, ani specjalnego przygotowania podłoża na fundamenty. Cała konstrukcja przyjeżdża na plac budowy z prefabrykowanych elementów, które wystarczy tylko zamontować.

Wiarygodność i renoma
Takie rozwiązania cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na opatentowany pomysł i sprawdzoną jakość. Unikalność rozwiązań Frisomat to nie tylko szeroki wybór hal: od skromnego magazynu, po ogromny hangar na maszyny rolnicze, ale również szybki i w pełni przewidywalny sposób wznoszenia hali. Ten system sprawdził się już w przypadku tysięcy klientów w kraju i za granicą.

_– Efektywne wykorzystanie środków i terminowe wykonywanie prac jest ważne zwłaszcza przy inwestycjach realizowanych przy wsparciu unijnym. Procedura składania wniosków przewiduje złożenie dokładnego kosztorysu i harmonogramu inwestycji już na etapie starania się o dofinansowanie. Błędy w tym zakresie znacznie ograniczają lub wręcz uniemożliwiają pozyskanie dotacji. Frisomat to firma z dużym doświadczeniem. Wśród naszych klientów mamy gospodarstwa, które korzystały z tej formy finansowania. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań, umożliwiając wnioskodawcom wykorzystanie dotacji zgodnie ze złożonym harmonogramem i w ramach zaplanowanego budżetu _– mówi Łukasz Michalski z firmy FRISOMAT.

Niemal w każdej miejscowości można znaleźć przykłady gospodarstw, które uzyskały wsparcie z UE, co pomogło im rozwinąć produkcję, unowocześnić park maszynowy, zwiększyć dochody i konkurencyjność. Nowe możliwości pozyskania unijnego dofinansowania to kolejna szansa dla polskiego rolnictwa. Warto te środki przeznaczyć na sprawdzone rozwiązania, które cieszą się międzynarodowym uznaniem jak np. hale stalowe dla sektora rolno-spożywczego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!