Hegemon Mysłowice vs Sparta Jarocin. Zawodnicy ze śląska wygrali wynikiem 19:17

Szymon Kwiatkowski
Hegemon Mysłowice vs Sparta Jarocin. Zawodnicy ze śląska wygrali wynikiem 19:17 Iwona Rozynek
Hegemon Mysłowice stoczył sportową walkę rundę wiosenną 1. ligi rugby z drużyną Spartą Jarocin. Zawodnicy z Mysłowic wygrali rozgrywkę z wynikiem 19:17.

Hegemon Mysłowice rozpoczął rundę wiosenną 1. ligi rugby z imponującym zwycięstwem na własnym boisku. Mecz, który odbył się w Mysłowicach, był prawdziwym widowiskiem dla fanów rugby.

Hegemon Mysłowice vs Sparta Jarocin

Obie drużyny prezentowały wysoki poziom sportowy, co zaowocowało zaciętą walką do ostatniej sekundy meczu. Po pierwszej połowie Hegemon Mysłowice prowadził 12:5, jednakże druga połowa dostarczyła widzom jeszcze więcej emocji, gdy obie drużyny rywalizowały o zwycięstwo. Zawodnicy z Jarocina po powrocie na boisko zdobyli przyłożenie, co zaowocowało wyrównaniem wyniku i mecz dla obu drużyn rozpoczął się na nowo.

Ostateczne o wyniku meczu zadecydowała lepsza skuteczność w podwyższaniu zawodników z Mysłowic, dzięki czemu Hegemon Mysłowice wyszedł zwycięsko z tego starcia, zdobywając cenne punkty na początek rundy. W emocjonującym starciu ze Spartą Jarocin drużyna Hegemon odniosła zwycięstwo z wynikiem 19:17.

„Mecz z wiceliderem był bardzo ciężki, dużo fizycznej walki na boisku. Na szczęście dla nas drużyna bardzo dobrze przepracowała zimę i efekty widzieliśmy na boisku. Wygraliśmy ten mecz obrona. Szybkie zamykanie, przesuwanie się, podwójne szarże nie pozwoliły zawodnikom Sparty rozpędzić się w ataku. W młynach zaowocował świetny trening z Peetem Vorsterem z Juvenii Kraków. Jeśli drużyna będzie dalej tak pracowała na treningach, to jestem pewien, że zaskoczymy jeszcze nie jedną drużynę naszą postawą na boisku”. - mówi zawodnik młyna Jarosław Tatar.