Igor Bujdo z Górnika Bytom w finale MP w tenisie

TOK
W sobotę w Gliwicach rozegrane będą finały singla 88. mistrzostw Polski w tenisie. W finale kobiet zagrają Magdalena Fręch (ŁKT Łódź) i Barbara Sobaszkiewicz (AZS Poznań), a w finale mężczyzn Igor Bujdo (Górnik Bytom) i Maciej Smoła (AZS Poznań).

W półfinałach Magdalena Fręch pokonała Anastazję Szoszynę (AT Angie Puszczykowo) - 6:4, 6:2, a Barbara Sobaszkiewicz wygrała z Zuzanną Maciejewską (Varsovia Tenis Klub Warszawa) - 6:1, 6:2.

Igor Bujdo okazał się lepszy od Rafała Teurera (Promasters Szczecin) - 6:4, 6:4 , a Maciej Smoła pokonał Mikołaja Jędruszczaka (Start-Wisła Toruń) - 2:6, 6:1, 6:2. Zawodnik Górnika Bytom wystąpił w MP dzięki dzikiej karcie.

Deblowymi mistrzyniami Polski zostały Fręch i Maciejewska. Najlepsi w grze podwójnej mężczyzn okazali się Jędruszczak i Wojciech Lutkowski (Legia Warszawa).

Sobotni finał kobiet rozpocznie się o godz. 11. Finał mężczyzn planowany jest na godz. 13. Wstęp na korty przy ulicy Kosynierów jest darmowy.