Imielinianki lepsze w derbach śląsko-zagłębiowskich. MKS Copco Imielin zwycięstwem 3:0 z Płomieniem Sosnowiec kończy rok 2023

Dawid Wygas
Dawid Wygas
W środowy wieczór w ramach 13 rundy gier 1 ligi siatkówki kobiet MKS Copco Imielin podejmował Trans-Ann Płomień Sosnowiec.

Siatkarska sinusoida

Zwycięstwo 3:0 mocno przekłamuje obraz tego spotkania. Pierwszy set to prawdziwy siatkarski rollercoaster. Prowadzenie gospodyń, odpowiedź sosnowiczanek. Za chwilę znowu do głosu dochodzą podopieczne Rafała Kalinowskiego. Gdy MKS prowadził już 21:15 w pierwszym secie wydawało się, że już nic nie może się wydarzyć w inauguracyjnej odsłonie. Wtedy nagłe przebudzenie po stronie ekipy Krzysztofa Zabielnego. Kilka dobrych akcji połączonych z błędami gospodyń i w konsekwencji remis, a po kolejnej wymianie prowadzenie Płomienia 22:23. Do roboty zabrały się faworytki spotkania z Imielina wygrywając tę partię 26:24.

Zacięty początek 2 seta

Drugi set rozpoczął się także od zaciętej walki po obu stronach, jednak środkowa faza tej partii należała do MKS-u. Pięciopunktowa przewaga utrzymywała się do końca seta. Imielinianki wygrały 25:19.

Analogia względem pierwszej odsłony meczu

Set nr 3 rozpoczął się od zbudowania kilkupunktowej przewagi MKS-u, kiedy wydawało się, że powoli zbliżamy się do zamknięcia ostatniego meczu w 2023 roku, do głosu doszły zawodniczki Płomienia. Prowadzenie Imielina 16:12, po kilku wymianach przerodziło się w gonienie strat (17:19). Wtedy do gry włączył się trener Rafał Kalinowski, który kilkoma dobrymi uwagami wpłynął pozytywnie na zespół. Jego zawodniczki wygrały 25:20 i cały mecz 3:0 idealnie puentując bardzo dobry rok w swoim wykonaniu.