Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

In vitro w Częstochowie. Kolejny maluch przyszedł na świat

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Kolejna mała częstochowianka przyszła na świat dzięki programowi in vitro
Kolejna mała częstochowianka przyszła na świat dzięki programowi in vitro UM Cz-wa
Na świat przyszła kolejna dziewczynka urodzona w ramach częstochowskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. Jest on realizowany w naszym mieście już od kilku lat. Mała częstochowianka otrzymała już swoją pierwszą „furę". Tradycyjnie ufundowała ją lokalna firma Deltim.

Kolejne dziecko urodzone dzięki miejskiemu programowi

Do tej pory w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro, realizowanego od 2012 roku urodziło się 72 dzieci - 35 dziewczynek oraz 37 chłopców, w tym 8 par bliźniaków.

Od pierwszej edycji program wspiera częstochowska firma Deltim, która każdemu dziecku funduje wózek własnej produkcji. Kolejny z nich trafił do rodziców dziewczynki, która przyszła na świat pod koniec października.

In vitro w Częstochowie

Przy tej okazji przypominamy, że Częstochowa była pierwszym miastem w Polsce, które wprowadziło program dofinansowania leczenia in vitro ze swojego budżetu. To dziesiąty rok jego realizowania. Odbyły się już trzy edycje – aktualna to czwarta, obejmująca lata 2021-2023.

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu in vitro, w wysokości do 5 tys. zł – pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty ponoszą pacjenci.

Chcąc starać się o dofinansowanie trzeba spełnić określone kryteria:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat według rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (według rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
  • para pozostaje w związku małżeńskim lub partnerskim,
  • para to mieszkanki/mieszkańcy Częstochowy,
  • para poddała się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiada bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
  • para została zakwalifikowana do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Nabór wniosków o dofinansowanie do zabiegu in vitro w tym roku trwał jeden dzień. Rokrocznie zainteresowanie programem jest ogromne.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera