Industriada w Zabrzu? Tak! Nie przegap tego wydarzenia!

Artykuł sponsorowany
Czym zaskoczy nas Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w trakcie tegorocznej Industriady? Przekonamy się już 8 czerwca podczas... Carbonady. Zapowiada się jak zwykle ciekawie - będzie bal, muzyka, koncerty i wystawa industrialnych obrazów. Zaplanowano także paradę, która wystartuje z placu Warszawskiego o godz. 10.30, by około południa dotrzeć do Parku 12C Sztolni Królowa Luiza.

Warto wiedzieć, że Carbonada rozpocznie się od Sztrik&Szik w Kopalni Guido. Zabawę zaplanowano 320 metrów pod ziemią przy ,,Dźwiękach Kopalni”, będzie można także zobaczyć... Taniec Maszyn. Chętni mogą też poznać magiczne podziemia Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu i odkryć ich tajemnice.
Wyjątkowa aranżacja i nietypowi goście ,,Niemego balu” wprowadzą uczestników w klimat Carbonady. Jak zapowiadają organizatorzy mocnym akcentem będzie autorska wystawa Kornela Wilczka, w trakcie której artysta zaprezentuje swoje industrialne obrazy malowane techniką ars metalika.

Wybierając strój na bal w trakcie Sztiglowania pod ziemią w Sztolni Królowa Luiza będzie można pomóc zmienić image maszyn górniczych, a w Porcie Sztolni Królowa Luiza przy ul. Karola Miarki 8 zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

O godz. 10.30 z placu Warszawskiego wystartuje Parada Carbonada. Jej uczestnicy mogą liczyć na widowiskową platformę, historię na czterech kołach, górniczy akcent, ryk silników. Metę przewidziano o godz. 12.00 w Park 12C Sztolni Królowa Luiza przy ul. Sienkiewicza 43.

Podczas Industriady przewidziano również całodzienne atrakcje w Parku 12C, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Będą warsztaty dla dzieci z tworzenia biżuterii i ozdób z węgla oraz konstrukcji z kreatywnych słomek, animacje, gry wielkoformatowe, zabawy sportowo-ruchowe, malowanie na folii, kopalnia przyszłości (wizja kopalni za 220 lat), nie zabraknie tez gastronomii.
Wieczorem zaplanowano koncert zespołu Mikromusic oraz show grupy Patman Crew w Parku Techniki Wojskowej.
Więcej informacji o Carbonadzie można znaleźć na stronie internetowej (www.muzeumgornictwa.pl).

Industriada w Zabrzu? Tak! Nie przegap tego wydarzenia!
Dodaj ogłoszenie