MKTG SR - pasek na kartach artykułów

InPost odnowił plac zabaw w Bytomiu na Szombierkach. Mieszkańcy długo wyczekiwali tej inwestycji

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
Inpost odnowił plac zabaw w Bytomiu na Szombierkach. Mieszkańcy długo wyczekiwali tej inwestycji. Zobacz jak teraz wygląda! >>>
Inpost odnowił plac zabaw w Bytomiu na Szombierkach. Mieszkańcy długo wyczekiwali tej inwestycji. Zobacz jak teraz wygląda! >>>Magdalena Grabowska
Stary, wysłużony plac zabaw przy ul. Zakątek w Bytomiu przeszedł metamorfozę. Jego miejsce zajęły wykonane z naturalnych materiałów huśtawki, zjeżdżalnia i elementy do wspinaczki oraz innych sprawnościowych wygibasów. We wtorek, 21 maja nowe miejsce do zabawy zostało udostępnione najmłodszym. Jak twierdzą mieszkańcy, na tę inwestycję czekali 3 lata. - Warto było być cierpliwym - przyznaje Łukasz jeden z mieszkańców osiedla na Szombierkach. Jak podaje Urząd Miejski w Bytomiu, koszt inwestycji to 270 tys. zł, z czego 63 tys. zł to wkład własny Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Plac zabaw w Bytomiu na Szombierkach odnowiony

Plac zabaw przy ul. Zakątek w Bytomiu znajduje się na przeciwko Szkoły Podstawowej nr 45. Tędy wracają także dzieci ze Szkoły Społecznej.

- Można powiedzieć, że to miejsce to "arteria" między dwoma dużymi szkołami. Chodzi tutaj bardzo dużo dzieci. Ok. 1500 uczniów do nich uczęszcza, rodzicie przechodzą, jest to miejsce bardzo popularne, a było bardzo zaniedbane - wyjaśnia pan Łukasz, jeden z mieszkańców osiedla na Szombierkach.

Plac zabaw w Bytomiu na Szombierkach - zobacz ZDJĘCIA

Interweniował w sprawie placu w Urzędzie Miejskim 3 lata temu. Zgłaszał zły stan chodników. Takiej reakcji się nie spodziewał.

- Nie ukrywam, nie spodziewałem się aż takiego odzewu ze strony władz miasta - przyznaje. - Plac został odświeżony, wymienione zostały wszystkie instalacje dla dzieci. Część centralna jest odnowiona, a kosze ustawione są w taki sposób, że ludzie będą z nich korzystać. To był duży problem. Na tak dużym placu były tylko trzy kosze na śmieci, jeszcze w tak niestrategicznych miejscach, że dzieci rzucały śmieci byle gdzie - dodaje.

Inpost odnowił plac zabaw w Bytomiu na Szombierkach. Mieszkańcy długo wyczekiwali tej inwestycji. Zobacz jak teraz wygląda! >>>
Inpost odnowił plac zabaw w Bytomiu na Szombierkach. Mieszkańcy długo wyczekiwali tej inwestycji. Zobacz jak teraz wygląda! >>>Magdalena Grabowska

InPost współpracuje z Bytomiem. Dzięki firmie powstał plac zabaw

Nowy plac zabaw powstał dzięki współpracy gminy Bytom i spółki InPost. Zgodnie z podpisanym już w 2021 roku porozumieniem, obejmuje ona działania na rzecz rozwoju przestrzeni publicznej, w tym m.in. rewaloryzację terenów zielonych. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city" przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Program „Green City" jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych. Jedną z nich jest plac zabaw w Szombierkach.

- Samorządy lokalne są włodarzami miast, chcemy żeby nasze paczkomaty i nasze usługi wpisywały się w tkankę miejską. Jak lepiej taki efekt osiągnąć jak nie współpracując z samorządem? - mówi Ariel Wojciechowski, menadżer ds. relacji partnerskich Programu InPost Green City. - Rocznie indywidualnie dobieramy inicjatywy. Wiemy, że "gdzie przyłożymy ucho", tam te potrzeby są inne. Miasto wskazuje okolicę i lokalną społeczność, ale także konkretną potrzebę, którą warto zrealizować. Nastawiamy się na to, aby ta współpraca była realna i przynosiła realne korzyści. Na Szombierkach taką potrzebą lokalnej społeczności był plac zabaw. Co będzie dalej? Czas pokaże. We współpracy z Urzędem Miasta, zrealizujemy taką incjatywę, która będzie pożyteczna dla mieszkańców - zapowiada.

Na placu zabaw pojawią się nowe alejki oraz zostaną zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci. Całość zostanie też urozmaicona drewnianymi płotkami i zielenią. Jak podaje Urząd Miejski w Bytomiu, koszt inwestycji to 270 tys. zł, z czego 63 tys. zł to wkład własny Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

W ramach prac modernizacyjnych na polu piaskowym przy ul. Zakątek, powstał naturalny drewniany plac zabaw składający się z sześciu urządzeń: huśtawki typu bocianie gniazdo, bujaka, zestawu sprawnościowego, karuzeli, tablicy edukacyjnej oraz zestawu wielofunkcyjnego ze zjeżdżalnią i elementami do wspinaczki. Na placu zabaw pojawiły się też nowe alejki, ławki i kosze na śmieci. Całość została urozmaicona drewnianymi płotkami i bujną zielenią. Robi wrażenie! Zobaczcie zdjęcia.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego Agnieszka Robótka-Michalska zrezygnowała z kariery aktorskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni