Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin TrzynaZaktualizowano
Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? Sylwia Dabrowa
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Championship:
Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, zremisowało u siebie z Blackburn 2:2.

Mateusz Klich (Leeds United) – Gol Mateusza Klicha w meczu Leeds United – Stoke City (3:1). 28-latek przebywał na boisku przez 76 minut.

Paweł Olkowski (Bolton) – Debiut Pawła Olkowskiego w Championship w barwach Boltonu. Drużyna Polaka wygrała na wyjeździe z West Bromwich Albion 2:1.

Austria:

Erste Liga:
Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC Wien) – 90 minut Martina Pajaczkowskiego w meczu FAC Wien – Kapfenberg (0:2).

Bułgaria:

Parva Liga:
Daniel Kajzer (Botew) – Czyste konto Daniela Kajzera w meczu Botew Płowdiw – Etar (2:0).

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Łudogorec przegrał u siebie z Łokomotiwem Płowdiw 0:1. Świerczok wszedł na boisko w 81. minucie.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Całe spotkanie na ławce gospodarzy spędził Jacek Góralski.

Sprawdź zmiany w LM i LE w nowym sezonie!

Chiny:

Super Liga:
Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – 90 minut Adriana Mierzejewskiego w meczu Changchun Yatai – Shanghai Shenhua (1:1).

Chorwacja:

1. Liga:
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – Debiut Damiana Kądziora w Dinamie Zagrzeb. Drużyna Polaka wygrała na własnym obiekcie z NK Istra 3:0. 26-letni pomocnik wszedł na boisko w 65. minucie.

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Dwa gole Łukasza Zwolińskiego w meczu HNK Gorica – NK Slaven (3:3). Polski napastnik rozegrał 81 minut. Poza kadrą meczową Goricy znalazł się Michał Masłowski.

Dania:

Super League:
Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Brondby – Nordsjaelland (2:0). Polak wpisał się na listę strzelców w 38. minucie. Wilczek rozegrał pełne 90 minut.

Francja:

Ligue 2:
Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu Auxerre – GFC Ajaccio (2:3).

Japonia:

J-League:
Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, wygrało u siebie z Vegaltą Sendai 3:2.

Litwa:

A Lyga:
Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) – Debiut 24-letniego bramkarza w Atlantasie Kłajpeda w meczu Suduva Marijampole – Atlantas Kłajpeda (0:3).

Luksemburg:

Dywizja Narodowa:
Jakub Jarecki (Etzelli Ettelbruck) – Debiut 22-latka w Etzelli w meczu 1. kolejki luksemburskiej ekstraklasy. Drużyna Polaka zremisowała u siebie z Racingiem Union Luxembourg 1:1, a Jarecki wszedł na boisko w 85. minucie.

Niemcy:

2. Bundesliga:
Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Debiut Rafała Gikiewicza w bramce Unionu w starciu z Erzgebirge Aue. Stołeczni wygrali 1:0.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – 90 minut Waldemara Soboty w meczu Magdeburg – St. Pauli (1:2).

Rosja:

Premjer Liga:
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – Debiut Grzegorza Krychowiaka w Lokomotiwie Moskwa. Mistrzowie Rosji bezbramkowo zremisowali na własnym obiekcie ze Spartakiem Moskwa. „Krycha” spędził na boisku pełne 90 minut. Reprezentant Polski był bliski zdobycia zwycięskiej bramki w doliczonym czasie gry.

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Pełne 90 minut w zespole gospodarzy rozegrał również Maciej Rybus.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – FK Rostów wygrał na wyjeździe z CSKA Moskwa 1:0. Maciej Wilusz rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Słowacja:

Fortuna Liga:
Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce przegrał na własnym obiekcie ze Slovanem Bratysława 1:2. Dawid Kurminowski wszedł na plac gry w 54. minucie.

Jakub Więzik (Podbrezova) – 90 minut Jakuba Więzika w meczu Podbrezova – Spartak Trnava (1:0).

Ukraina:

Premier League:
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Pełne 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Dynamo Kijów – Szachtar Donieck. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dynama 1:0.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24