MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jastrzębie: Michał Urgoł nowym prezydentem. "Przed nami wiele wyzwań i jeszcze więcej wspólnej pracy". Anna Hetman: "Szanuję wolę wyborców"

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Michał Urgoł po prawie sześciu latach bycia radnym i sołtysem został prezydentem Jastrzębia. Anna Hetman po dziesięcioletniej prezydenturze, odchodzi ze stanowiska.
Michał Urgoł po prawie sześciu latach bycia radnym i sołtysem został prezydentem Jastrzębia. Anna Hetman po dziesięcioletniej prezydenturze, odchodzi ze stanowiska. arc.
Z poparciem na poziomie 54,75-proc. drugą turę wyborów samorządowych w Jastrzębiu-Zdroju wygrał Michał Urgoł. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości, dotychczasowy radny i sołtys Bzia otrzymał o ok. 2,5 tysiąca głosów więcej niż urzędująca prezydent, Anna Hetman. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników, oboje kandydaci odnieśli się do powyborczego werdyktu mieszkańców.

W Jastrzębiu jest nowy prezydent. Michał Urgoł i Anna Hetman o wynikach wyborów

W Jastrzębiu-Zdroju kończy się pewna samorządowa era. Po dziesięciu latach nastąpi zmiana na stanowisku prezydenta miasta. Nowym włodarzem został Michał Urgoł. Kandydujący z poparciem Prawa i Sprawiedliwości miejski radny i sołtys Bzia uzyskał mandat prezydenta większością głosów.

Już pierwsze wyniki spływające do Państwowej Komisji Wyborczej z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych dawały prowadzenie Michałowi Urgołowi. Na początku przewaga wynosiła aż 20 punktów procentowych. Później mocno zmalała i mieściła się nawet w granicy błędu statystycznego.

Kolejne komisje, w których wygrywał kandydat PiS pozwoliły mu jednak pokonać dotychczasową prezydent, Annę Hetman. Ostateczne wyniki wyborów to: 54,75-proc. - 45,25-proc. na korzyść Michała Urgoła. W przeliczeniu na głosy, na radnego i sołtysa zagłosowało 15 058 biorących udział w wyborach mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Anna Hetman uzyskała poparcie 12 447 głosujących jastrzębian.

Oboje kandydaci, którzy mierzyli się ze sobą w drugiej turze wyborów samorządowych w Jastrzębiu, zdążyli się już odnieść do werdyktu mieszkańców. Jak skomentowali wyniki wyborów?

Michał Urgoł: "Każdy oddany na mnie głos traktuję, jak zobowiązanie do intensywnej pracy na rzecz dynamicznego rozwoju miasta"

Nowy prezydent Jastrzębia-Zdroju - jak sam mówi - wyraża głęboką wdzięczność za udzielony mu mandat zaufania. - Każdy oddany na mnie głos traktuję, jak zobowiązanie do intensywnej pracy na rzecz dynamicznego rozwoju miasta - komentuje wynik wyborów, Michał Urgoł, którego zdaniem wybór go na prezydenta pokazuje chęć zmian wśród mieszkańców Jastrzębia.

- Jastrzębianie pokazali, że oczekują zmian. Nowoczesnych projektów, zdecydowanych kroków a przede wszystkim uczciwości i rzetelności, popartej konstruktywną współpracą i profesjonalnym zarządzaniem - uważa nowo wybrany prezydent.

Do współpracy Michał Urgoł zachęca wszystkich. Jak zauważa, wyzwań jest wiele. - Kiedy opadną wyborcze emocje, musimy zapomnieć o politycznych podziałach, bo tylko razem możemy zmienić oblicze naszej małej ojczyzny, naszego Jastrzębia-Zdroju - mówi nowy prezydent, dziękując wszystkim mieszkańcom, którzy poszli do wyborów. Także tym, którzy głosowali na Annę Hetman. - Państwa udział w wyborach był dowodem obywatelskiej dojrzałości - dodaje.

Anna Hetman: "Szanuję wolę wyborców"

Ustępująca ze stanowiska prezydenta miasta, Anna Hetman przyznaje, że wynik przyjmuje z pokorą. Traktuje go jako początek czegoś nowego.

- Szanuję wolę wyborców. Przede mną otwiera się nowa karta. Zmiany lubię i potrafię je wykorzystać - zaznacza Anna Hetman, gratulując jednocześnie wyboru na urząd prezydenta Michałowi Urgołowi.

Mimo zmiany na fotelu prezydenta Jastrzębia, Anna Hetman nadal będzie blisko związana z jastrzębskim samorządem. W wyborach uzyskała mandat radnej, który zamierza wypełnić i w trakcie wypełniania, którego chce spoglądać nowemu prezydentowi na ręce. - Jako radna, wspólnie z całym klubem i moimi wyborcami będziemy śledzić działania nowego prezydenta - zapowiada Anna Hetman.

- Czekam na kolej, którą to my rozpoczęliśmy projektować, hale przy Rozwojowej, gdzie trwają przygotowania do zamiany gruntów z KSSE i mamy koncepcję kierunkową na budowę hal, inwestorów na terenach przez moją ekipę wskazanych do studium zagospodarowania przy ul. Powstańców Śl., DGP, nowe mieszkania, na które mamy koncepcje, plany i nowe tereny pod nie, przedszkola, szkołę, na które mamy gotowe projekty i częściowo środki, rozwój stref rekreacyjnych, które mamy zaprojektowane lub jesteśmy w trakcie i na które mamy zapewnienie środków zewnętrznych w ramach ZIT, centrum kultury, aquapark i wiele innych projektów. A przede wszystkim na niepodnoszenie podatków i opłat (trzymam mocno za słowo) - mówi dotychczasowa prezydent Jastrzębia-Zdroju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera