Jastrzębski Węgiel wygrywa z AZS Olsztyn 3:2 po zaciętej walce [ZDJĘCIA]

Bartosz Wojsa
Jastrzębski Węgiel wygrywa z AZS Olsztyn po zaciętej walce
Jastrzębski Węgiel wygrywa z AZS Olsztyn po zaciętej walce Bartosz Wojsa
Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn 3:2. To były prawdziwe emocje, a kibice siedzieli jak na szpilkach - Jastrzębski Węgiel wygrywa z drużyną Indykpol AZS Olsztyn w meczu 1. kolejki Plus Ligi. Wynik? 3:2. Do samego końca meczu nie wiadomo było, kto zwycięży.

Dzisiaj o godz. 18. w hali widowiskowo-sportowej przy al. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął się mecz 1. kolejki Plus Ligi. Na boisku pojawiła się drużyna Jastrzębskiego Węgla i ekipa Indykpol AZS Olsztyn.

Początek meczu był szczęśliwy dla drużyny Pomarańczowych. Po dosyć krótkim secie Jastrzębski Węgiel wygrał z Indykpolem wynikiem 25:19. Drugi set był jednak nieco słabszy dla jastrzębskiej ekipy, który przegrała z AZS Olsztyn wynikiem 23:25.

Trzeci set zakończył się ponownym zwycięstwem Indykpolu. Wynik: 22:25. Największe emocje przyniosła jednak walka w czwartym secie. Kibice siedzieli wręcz jak na szpilkach! W końcu po długiej, wyrównanej walce zwyciężyła ekipa Jastrzębskiego Węgla, wynikiem 29:27.

W końcu doszło do tie-break'u, a w ostatecznym rozdaniu drużyna Pomarańczowych okazała się lepsza, triumfując nad Indykpolem z wynikiem 15:7. Ostatecznie w setach Jastrzębski Węgiel pokonał AZS Olsztyn, kończąc mecz 1. kolejki Plus Ligi wynikiem 3:2 w setach.