reklama

Jest pozwolenie na budowę trzech wieżowców w centrum Katowic. Global Office Park odmieni obraz miasta ZDJĘCIA

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Global Office Park: Wieże biurowe będą maiły w sumie wysokość 25 pięter! Ich łączna powierzchnia przeznaczona do wykonywania pracy to 60 tys. metrów kwadratowych. W wieży mieszkaniowej znajdzie się 670 mieszkań. Cavatina Holding
Deweloper Cavatina Holding otrzymał oficjalne pozwolenie na budowę trzech wieżowców w centrum Katowic. Na działce przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Dąbrówki już ruszyły pierwsze prace. Global Office Park będzie złożony z dwóch wież biurowych i jednej mieszkalnej. Najwyższe z nich będą miały po 25 kondygnacji. W części wspólnej znajdzie się miejsce na lokale usługowe i gastronomiczne.

Jest pozwolenie na budowę trzech wieżowców w centrum Katowic. Global Office Park odmieni obraz miasta

Deweloper Cavatina Holding właśnie otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę Global Office Park - wielofunkcyjnego kompleksu wieżowców, który ma stanąć w centrum Katowic przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Dąbrówki. Jeszcze niedawno w tym miejscu stał dziki parking. Teraz teren jest już przygotowywany pod realizację inwestycji.

ZOBACZCIE WIZUALIZACJE NOWYCH WIEŻOWCÓW

- Rozwiązanie przestrzenne zespołu zabudowy w Global Office Park, tj. układ budynków jako trzech wież na wspólnym podium, został podyktowany przez uwarunkowania prawa miejscowego. Naszym celem było stworzenie zabudowy o mieszanej funkcji i bardzo wysokiej intensywności, która dla dobrego funkcjonowania jej przyszłych użytkowników, została uzupełniona o maksymalną możliwą powierzchnię wspólnych terenów zielonych na dachach niższej części kompleksu - mówi Jan Juraszczyk, architekt z Cavatina Holding.

Budowa .KTW II. w Katowicach rozpocznie się już w listopadzi...

Projekt kompleksu zakłada budowę dwóch wież biurowo-usługowych oraz jednej wieży mieszkalnej. Wszystkie zostaną osadzone na pięciokondygnacyjnym podium, w którym ulokowane zostaną lokale gastronomiczne i usługowe.

Wieże biurowe będą maiły w sumie wysokość 25 pięter! Ich łączna powierzchnia przeznaczona do wykonywania pracy to 60 tys. metrów kwadratowych. W wieży mieszkaniowej znajdzie się 670 mieszkań.

- Założeniem projektowym było, aby wysokościowe wieże biurowe, mimo ich bliźniaczej bryły, sprawiały wrażenie obiektów o różnym kształcie i proporcji - aby przełamać monotonię i powtarzalność zwłaszcza przy tak wielkiej skali. Stąd też decyzja o rezygnacji z prostopadłościennych kształtów na rzecz trapezowego rzutu oraz miękkich narożników nawiązujących do katowickiej moderny. Dla uzupełnienia tej idei, budynki "ubrano" w fasadę o falującym układzie - błyszczącą łuskę wyłaniającą się z gładkich szklanych tafli - dodaje Juraszczyk.

Wizualizacje Global Office Park:

Jest pozwolenie na budowę trzech wieżowców w centrum Katowic...

Użytkownicy Global Office Park otrzymają do dyspozycji 2300 metrów kwadratowych przestrzeni zielonych, które będą wykorzystywane jako strefy relaksu. Będzie to miejsce do odpoczęcia od zgiełku w samym centrum Śląska.

Naszym celem było stworzenie zabudowy o mieszanej funkcji i bardzo wysokiej intensywności, która dla dobrego funkcjonowania jej przyszłych użytkowników, została uzupełniona o maksymalną możliwą powierzchnię wspólnych terenów zielonych na dachach niższej części kompleksu - Jan Juraszczyk

Projektanci przewidzieli również dwa tysiące miejsc parkingowych dla samochodów oraz miejsca postojowe dla rowerów z dodatkową infrastrukturą przeznaczoną na szatnie i prysznice dla rowerzystów.

Zobaczcie koniecznie

- Cavatina świadomie wypełnia swoją miastotwórczą rolę - tworząc nowe kompleksy, podejmując się rewitalizacji, na nowo definiuje znaczenie wielofunkcyjności miejskich projektów i dba o ich naturalne wpasowanie w istniejącą już tkankę miejską. Zależy nam na tym, aby nasze budynki korespondowały ze swoim najbliższym otoczeniem, a przede wszystkim służyły lokalnej społeczności - podkreśla Daniel Draga, Członek Zarządu, Cavatina Holding S.A.

Budowa najwyższego biurowca w Katowicach rozpoczęta. Na .KTW...

Podczas październikowej gali rozdania nagród w prestiżowym konkursie European Property Awards obiekt zyskał tytuł najlepszego wysokościowego projektu mieszkaniowego w kraju w kateforii Residential High Rise Architecture Poland. Za architekturę doceniono również wieże biurowe będące częścią kompleksu, a sam projekt został nominowany do kolejnego, finałowego etapu konkursu, w którym wybrane zostaną najlepsze projekty z całego świata.

Nie przegapcie

60 sekund biznesu: W Polsce sięgajmy po rzeczy polskie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

R
Ryszard
15 listopada, 10:45, Pecunia non olet:

Ilu mieszkańców wie że trzęsawiska w południowych dzielnicach były w przeszłości siedliskiem płazów, wędrownych ptaków itd. Za sprawą magistratu zostały one osuszone aby "developerzy" przyjezdni mogli budować osiedla mieszkaniowe bez infrastruktury społecznej.

Teraz "developerzy" przenoszą się do centrum w czym ułatwia im magistrat i brak miejscowych planów zagospodarowania.

Już teraz Katowice należą do najbrzydszych i najgorzej planowanych miast .

Tylko patrzeć jak ci co o tym decydowali staną się mieszkańcami warszawki.

W du.. sobie wsadz te trzesawiska i swoje plazy. Mają budować a nie patrzeć na jakieś pierdoły.

H
Hamas

Proponowalbym zeby budynki nazwac tak tradycyjnie po staropolsku Kacper, Melchior i Baltazar.

Lub, jezeli imiona nie beda pasowac, to moze CHciwosc, Utopia, Jestestwo.

G
Gość
15 listopada, 20:07, Gość:

Jak dziki parking może "stać"?

Giertychowskie matury z cezurą 30% na ocenę pozytywną to jest dramat.

I ci 30-procentowi absolwenci później piszą w gazetach.

Dokładnie. Oczy bolą!

E
Ernie85

Dzizys, kto pisał ten artykuł!? Co to znaczy: "Będzie to miejsce do odpoczęcia"? I "w sumie 25 pięter" czyli mam rozumieć, że łącznie trzy wieże: dwie po 8 pięter i jedna 9-cio piętrowa? :/

G
Gość

Jak dziki parking może "stać"?

Giertychowskie matury z cezurą 30% na ocenę pozytywną to jest dramat.

I ci 30-procentowi absolwenci później piszą w gazetach.

A
Assl

To ile w końcu będzie tych pięter?

W tekście raz jest że w sumie 25, zaś w innym miejscu, że każdy z biurowców po 25 pięter.

A
Assl
15 listopada, 7:21, Gość:

Cyt. „ Wieże biurowe będą maiły w sumie wysokość 25 pięter!”. Pomijając literówkę, mam pytanie do autora co miał na myśli. Czy każda z wież będzie miała średnio ok. 8 pięter, a może jedna będzie miała 23, a pozostałe po jednym.

Wieże biurowe, a te są dwie. W dodatku zgodnie z tym co powiedział deweloper to będą identyczne. Zatem będą miały po 12,5 piętra :-)

G
Gocha

Może nie drapacze Krupacze ;)

G
Gość

Znowu dyżurny narzekacz na etacie.

> Czemu milczą urbaniści, którzy się znają na projektowaniu miast ?

Bo może dla urbanisty jest normalne, że w centrum miast stawia się biurowce, mieszkania, sklepy? Gdzie chcesz w Katowicach budować biurowce? W Zarzeczu?

>Katowiccy radni chcą sprawdzić, dlaczego miasto nie było zainteresowane atrakcyjnymi działkami przy ul. Ceglanej.

No i chwała Bogu, że prywatne firmy budują tam mieszkania. Co tam miasto miało zrobić? Ogródki działkowe?

d
dar

Powinni je nazwać Cebulaczki :) Chwytliwa nazwa i w sam raz dla Polaków.

r
ryba psuje się od ......
15 listopada, 10:45, Pecunia non olet:

Ilu mieszkańców wie że trzęsawiska w południowych dzielnicach były w przeszłości siedliskiem płazów, wędrownych ptaków itd. Za sprawą magistratu zostały one osuszone aby "developerzy" przyjezdni mogli budować osiedla mieszkaniowe bez infrastruktury społecznej.

Teraz "developerzy" przenoszą się do centrum w czym ułatwia im magistrat i brak miejscowych planów zagospodarowania.

Już teraz Katowice należą do najbrzydszych i najgorzej planowanych miast .

Tylko patrzeć jak ci co o tym decydowali staną się mieszkańcami warszawki.

15 listopada, 11:30, Spokojny:

Gdzie mają powstawać biura jak nie w centrum miasta. Bardzo dobrze, że tworzy się w Katowicach obszar od Tiramisu po Cavatinę z biurowcami typu F4F, Chorzowska50, S4B, w centrum KTW itd. Jeżeli tylko sensownie zmiksuje się to z mieszkaniami, usługami i handlem jak w przypadku Cavatiny to będzie super kawałek miasta. Poprzez takie inwestycje od strony biurowej możemy rywalizować z innymi dużymi miastami (Katowice w budowie ok 200 tys m2 biur, Wrocław ok 280, Krakow trochę ponad 300). Czyli w tym obszarze to są podobne wielkości (istniejących Wrocław ma 2x więcej, a Kraków 3x). A jeśli chodzi o mieszkania to już nie da się czytać komentarzy jak to deweloperzy "rządzą". Mieszkań buduje się w Katowicach dramatycznie mało. W zeszłym roku ok 800 sztuk oddanych do użytku (Wro i Kra ok 10 tys!). Czyli nawet uwzględniając różnice w ilości mieszkańców to optymalnie musiałoby się budować 10razy tyle żeby nadrobić zaległości. Brawo dla Cavatiny za ten projekt.

I znowu pijarowiec po psychologii reprezentujący developera odwala propagandówkę dla odmóżdżonych bo mu za bełkot płacą.

Czemu milczą urbaniści, którzy się znają na projektowaniu miast ?

P.s.

.....Katowiccy radni chcą sprawdzić, dlaczego miasto nie było zainteresowane atrakcyjnymi działkami przy ul. Ceglanej. We wtorek opisaliśmy, jak prywatna firma kupiła je za 11 mln zł, by za kilka miesięcy sprzedać ze stumilionowym zyskiem..... https://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,4736066.html

S
Spokojny
15 listopada, 10:45, Pecunia non olet:

Ilu mieszkańców wie że trzęsawiska w południowych dzielnicach były w przeszłości siedliskiem płazów, wędrownych ptaków itd. Za sprawą magistratu zostały one osuszone aby "developerzy" przyjezdni mogli budować osiedla mieszkaniowe bez infrastruktury społecznej.

Teraz "developerzy" przenoszą się do centrum w czym ułatwia im magistrat i brak miejscowych planów zagospodarowania.

Już teraz Katowice należą do najbrzydszych i najgorzej planowanych miast .

Tylko patrzeć jak ci co o tym decydowali staną się mieszkańcami warszawki.

Gdzie mają powstawać biura jak nie w centrum miasta. Bardzo dobrze, że tworzy się w Katowicach obszar od Tiramisu po Cavatinę z biurowcami typu F4F, Chorzowska50, S4B, w centrum KTW itd. Jeżeli tylko sensownie zmiksuje się to z mieszkaniami, usługami i handlem jak w przypadku Cavatiny to będzie super kawałek miasta. Poprzez takie inwestycje od strony biurowej możemy rywalizować z innymi dużymi miastami (Katowice w budowie ok 200 tys m2 biur, Wrocław ok 280, Krakow trochę ponad 300). Czyli w tym obszarze to są podobne wielkości (istniejących Wrocław ma 2x więcej, a Kraków 3x). A jeśli chodzi o mieszkania to już nie da się czytać komentarzy jak to deweloperzy "rządzą". Mieszkań buduje się w Katowicach dramatycznie mało. W zeszłym roku ok 800 sztuk oddanych do użytku (Wro i Kra ok 10 tys!). Czyli nawet uwzględniając różnice w ilości mieszkańców to optymalnie musiałoby się budować 10razy tyle żeby nadrobić zaległości. Brawo dla Cavatiny za ten projekt.

P
Pecunia non olet

Ilu mieszkańców wie że trzęsawiska w południowych dzielnicach były w przeszłości siedliskiem płazów, wędrownych ptaków itd. Za sprawą magistratu zostały one osuszone aby "developerzy" przyjezdni mogli budować osiedla mieszkaniowe bez infrastruktury społecznej.

Teraz "developerzy" przenoszą się do centrum w czym ułatwia im magistrat i brak miejscowych planów zagospodarowania.

Już teraz Katowice należą do najbrzydszych i najgorzej planowanych miast .

Tylko patrzeć jak ci co o tym decydowali staną się mieszkańcami warszawki.

H
Hwh

A alfabet to pisał... Wymyśla słowa, które nie istnieją. Wstyd

G
Gość

Świetny projekt! Żeby tylko budowali go w całości, a nie dzielili na etapy.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3