JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:0 ZDJĘCIA Historyczna wygrana jastrzębian w Pucharze Wyszehradzkim

Zaktualizowano
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali GKS Katowice 3:0 fot. pzhl.org.pl
W pierwszym w historii meczu polskich zespołów w Pucharze Wyszehradzkim JKH GKS Jastrzębie pokonał na Jastorze GKS Katowice 3:0. Wszystkie gole w tym spotkaniu strzelili wychowankowie JKH.

Dwie śląskie drużyny spotkały się po raz drugi w ciągu ostatniego tygodnia i po raz drugo wyraźnie lepsi okazali się w tym pojedynku jastrzębianie. JKH najpierw ograł Gieksę 4:1 podczas Pucharu RT Torax w Ostravie, a w piątek wieczorem okazał się lepszy w spotkaniu Pucharu Wyszehradzkiego.

Kluczowa dla losów rywalizacji na Jastorze okazała się druga tercja. Jastrzębianie strzelili w niej dwa gole. Radosław Nalewajka najpierw zaliczył asystę przy bramce Dominika Pasia, a później sam wpisał się na listę strzelców. W ostatniej odsłonie wygraną JKH przypieczętował Patryk Pelaczyk.

Zobaczcie koniecznie

Katowiczanie nie tylko przegrali mecz, ale stracili także Jusso Salmi. Fin w pierwszej tercji tak nieszczęśliwie został uderzony krążkiem, że doznał kontuzji palca. Na razie nie wiadomo ile potrwa jego przerwa w grze.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice

Puchar Wyszehradzki, grupa A

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Bramki 1:0 Dominik Paś (23), 2:0 Radosław Nalewajka (28), 3:0 Patryk Pelaczyk (42).

Jastrzębie Raszka – Górny, Radzieńciak; Urbanowicz, Jarosz, Kasperlik – Kostek, Jass; Iossafov, Rohtla, Ł. Nalewajka – Michałowski, Gimiński; R. Nalewajka, Paś, Pelaczyk – Chorążyczewski; Matusik, Kulas, Wróbel.

Katowice Rahm – Tomasik, Jaśkiewicz; Krężołek, Pasiut, Paszek – Cakajik, Salmi; Turtiainen, Da Costa, Lähde – Franssila, Devecka; Rajamäkii, Makkonen, Michalski – Krawczyk, Wajda; Sawicki, Starzyński, Wiśniewski.