Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

JSW obiecuje pracę w górnictwie knurowskim uczniom

MAKI
JSW obiecuje pracę w górnictwie knurowskim uczniom
JSW obiecuje pracę w górnictwie knurowskim uczniom Fot. Piotr Krzyzanowski
JSW SA chce zatrudnić uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2017/2018 w branżowej szkole I stopnia wchodzącej w skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie w zawodach elektryk, monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz – po zdaniu przez nich egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w danym zawodzie.

JSW S.A. zobowiązała się do zatrudnienia uczniów rozpoczynających kształcenie w roku szkolnym 2017/2018 w branżowej szkole I stopnia wchodzącej w skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie w zawodach elektryk, monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz – po zdaniu przez nich egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w danym zawodzie. Ponadto JSW S.A., w zależności od swych potrzeb kadrowych, zatrudni absolwentów pozostałych zawodów i specjalności górniczych.

Powiat gliwicki zobowiązał się w nim do refundacji dodatku szkoleniowego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, prowadzących zajęcia z uczniami, a także innych kosztów związanych z ich kształceniem.

Porozumienie pomiędzy JSW SA a Powiatem Gliwickim zostało podpisane w starostwie powiatowym w Gliwicach. Podpisali je – ze strony Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA prezes zarządu Daniel Ozon i zastępca prezesa Artur Wojtków, a ze strony Powiatu Gliwickiego starosta gliwicki Waldemar Dombek i wicestarosta Ewa Jurczyga.

- Jest to kontynuacja projektu realizowanego w czasie, gdy knurowskie kopalnie należały do Kompanii Węglowej – przypomniał Krzysztof Leśniowski, radny Powiatu Gliwickiego, który zabiegał o podpisanie porozumienia. – Były to dobre wzorce i należało je przywrócić.

- To porozumienie jest bardzo istotne, bowiem zależy nam na promowaniu szkolnictwa zawodowego – mówi wicestarosta Ewa Jurczyga, która odpowiada w powiecie m.in. za sprawy edukacji. – Od września tego roku zaczynają działać szkoły branżowe pierwszego stopnia i chcielibyśmy, by znowu ruszył nabór uczniów do klas, które kształcą przyszłych górników. Najważniejszym zapisem podpisanego właśnie porozumienia jest gwarancja pracy dla absolwentów naszej szkoły. Wiemy, że obecnie trudno jest znaleźć właściwe zatrudnienie, dlatego uruchamiając dany kierunek kształcenia staramy się, by dawał on szanse na otrzymanie pracy.

Jak podkreślał prezes Daniel Ozon, dopóki w Europie będzie przemysł stalowy, będzie potrzebny węgiel koksujący.

- Wydobywamy około 15 mln ton węgla i zatrudniamy około 30 tysięcy pracowników, a w zawodach okołogórniczych pracę ma dzięki temu nawet ponad sto tysięcy osób. Nasza spółka dużą wagę przywiązuje do tego, by mieć właściwie przygotowanych pracowników, którzy mogą liczyć na odpowiednią pracę. Zapewniam, że JSW to dobry pracodawca, wart tego, by młodzież związała z nim swe plany zawodowe - mówił prezes Ozon.

ZOBACZCIE FILM: INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (20 kwietnia)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty