Justyna Kowalczyk w Ski Tour Canada [GDZIE OGLĄDAĆ, NA ŻYWO, LIVE]

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Dariusz Gdesz
Sprint stylem dowolnym, będący pierwszym etapem Ski Tour Canada był dla Justyny Kowalczyk bardzo nieudany. Czy Polka zaatakuje w środowym biegu ze startu wspólnego?

[AKTUALIZACJA GODZ. 18.50]

Justyna Kowalczyk zajęła 5. miejsce, czyli najlepsze w tym sezonie. Wygrała Norweżka Therese Johaug.

Zapowiedź

Dopiero 51. miejsce zajęła Justyna Kowalczyk we wtorkowym sprincie techniką dowolną, który otwierał rywalizację w Ski Tour Canada. Zawody w Gatineau, Montrealu, Quebecu i Canmore stanowią zakończenie rywalizacji w Pucharze Świata w biegach narciarskich. W środę zawodniczki będą się ścigać ze startu wspólnego na 13,2 km techniką klasyczną.

Pierwszy etap wygrała Norweżka Maiken Caspersen Falla przed Amerykanką Jessicą Diggins i Szwedką Stiną Nilsson. Liderka PŚ, Therese Johaug, zajęła 27 miejsce, a jedyna zawodniczka, która może jej zabrać sprzed nosa Kryształową Kulę, Ingvild Flugstad Oestberg czwarte. W klasyfikacji Pucharu Świata Johaug ma 215 punktów przewagi. Justyna Kowalczyk spadła z 20. na 21 miejsce.

Za zwycięstwo etapowe przewidziane jest po 50 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a biegaczka, która okaże się najlepsza w całym cyklu otrzyma aż 400 pkt. W programie Ski Tour Canada znajdują się jeszcze sprint techniką dowolną (4 marca, Quebec), 10 km techniką dowolną (5 marca, Quebec), sprint techniką klasyczną (8 marca, Canmore), bieg łączony (9 marca, Canmore), 10 km techniką dowolną (11 marca, Canmore) i 10 km techniką klasyczną (12 marca, Canmore).