Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice: 43 m2 z oszałamiającym widokiem na Spodek. Zobaczcie pięknie urządzone mieszkanie przy ul. Ordona GALERIA ZDJĘĆ

Katarzyna Pachelska
Mieszkanie o powierzchni 43 m2 na 12 piętrze bloku przy ul. Ordona w Katowicach. Projekt wnętrza - Anna Wawrzyniak, Roma Skuza, Bogna Polańska - pracownia BroKat.
Mieszkanie o powierzchni 43 m2 na 12 piętrze bloku przy ul. Ordona w Katowicach. Projekt wnętrza - Anna Wawrzyniak, Roma Skuza, Bogna Polańska - pracownia BroKat. Materiały prasowe/Radosław Kaźmierczak
Małe może być piękne, ustawne i przestronne. Udowadnia to katowicka pracownia Bro.Kat, która zaprojektowała wnętrze 43-metrowego mieszkania na 12 piętrze bloku przy ul. Ordona w Katowicach Koszutce. W dodatku projektantki: Anna Wawrzyniak, Roma Skuza i Bogna Polańska przemyciły w wystroju elementy ciekawe i charakterystyczne dla Śląska. Leżąc na łóżku w sypialni, nad sobą mamy zimowe Katowice, widziane z góry. Wystrój tego mieszkania jest tłem dla pięknego widoku z okien na Spodek.

Pracownia Bro.Kat została założona w 2010 roku w Katowicach przez Romę Skuzę oraz Bognę Polańską. Zasłynęła wytwarzaniem biżuterii z węgla, ale to tylko niewielka część tego, czym zajmują się Roma i Bogna. Bro.Kat to też pracownia architektoniczna, specjalizująca się w projektowaniu wnętrz, scenografii, wystaw, instalacji, a także produktu.

Jednym z najnowszych projektów Bro.Katu jest aranżacja wnętrza 43-metrowego mieszkania, znajdującego się przy ul. Ordona na katowickiej Koszutce, na 12 piętrze bloku, z pięknym widokiem na Spodek i panoramę Katowic.

Lokal został kupiony pod wynajem, dlatego właściciele bardzo chcieli, aby w nieoczywisty sposób przemycić do projektu elementy ciekawe i charakterystyczne dla Śląska. W sypialni cały sufit został więc wyklejony zdjęciem autorstwa Wojciecha Radwańskiego, ukazującym z perspektywy lotu ptaka Katowice zimą, z najważniejszymi obiektami nowej Strefy Kultury jak NOSPR, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, czy Spodek oraz teren dzielnicy Koszutki i centrum. Leżąc na łóżku można dokładnie zlokalizować miejsce, w którym się znajduje i zaplanować trasę zwiedzania.

Na wprost wejścia do salonu powieszono zdjęcie autorstwa Radosława Kaźmierczaka, na którym można podziwiać szyb Kopalni Węgla Kamiennego Szombierki w Bytomiu.

Wnętrze miało być zaprojektowane w funkcjonalny sposób. Przystępne dla wynajmującego, lecz nie pozbawione charakteru.
- Małą kuchnię otworzyliśmy na salon wyburzając ścianę dzielącą te dwa pomieszczenia - piszą projektantki Anna Wawrzyniak,
Roma Skuza i Bogna Polańska. - Długi blat umieszczony wzdłuż okna zaprasza do podziwiania tętniącego życiem miasta. Likwidacja przedsionka do łazienki spowodowała powiększenie salonu, dzięki temu mogliśmy zaprojektować ciąg szaf o różnorodnym przeznaczeniu jak: miejsce do pracy czy szafę porządkową. Użyliśmy materiałów, które miały stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze. Charakteru przestrzeni nadają przewijające się elementy wyposażenia wnętrz w kolorach granatu i czerni - dodają projektantki z Katowic.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera