MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Katowice i inne śląskie miasta widziane oczyma internautów. Ulice, place i charakterystyczna architektura przyciągają uwagę. Zobacz ZDJĘCIA

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Śląskie miasta w obiektywach internautów.
Śląskie miasta w obiektywach internautów. Fotografie internautów
Katowice i śląskie miasta na fotografiach internautów robią wrażenie. Każde ze zdjęć przedstawia bardziej lub mniej nam znane zakątki regionu z różnych perspektyw. Widać tam między innymi miejskie ulice, place oraz charakterystyczną architekturę – zarówno zabytkową, jak i nowoczesną. Każdego z autorów te same budynki czy obiekty mogły zauroczyć w zupełnie odmienny sposób. Zobacz wyjątkowe fotografie internautów, przedstawiające śląskie miasta i zainspiruj się!

Śląskie miasta na fotografiach internautów

Era smartfonów to czasy, w których wiele osób nie używa już tradycyjnych aparatów fotograficznych podczas różnych wyjazdów czy wycieczek. Wystarczy wyjąć z kieszeni telefon, by zarejestrować piękne miejsca albo po prostu uwiecznić jakiś wyjątkowy moment.

Codzienny dostęp do takiego narzędzia przyczyniła się również do tego, że w wielu sytuacjach można zrobić zdjęcie w każdej chwili, gdy tylko zauważymy coś fascynującego – chociażby podczas zwykłego spaceru czy nawet w drodze do pracy. Spontanicznie wykonane fotografie są nieraz bardzo urokliwe, bo utrwalają niepowtarzalne momenty czy zdarzenia.

Może się bowiem okazać, że widziany na porządku dziennym budynek przykuje uwagę w promieniach zachodzącego słońca, natomiast przy placach bądź skwerach budząca się do życia przyroda zafascynuje swoimi wiosennymi kolorami. W związku z tym, żadne z miejsc ani obiektów, widniejących na zdjęciach nigdy nie będą wyglądać już tak samo, gdyż za każdym razem widziane są z innej perspektywy, a ponadto w niepowtarzalnym momencie oraz innych okolicznościach.

Zdjęcia Katowic i innych śląskich miast robią wrażenie

W sieci, a szczególnie w mediach społecznościowych można znaleźć mnóstwo zdjęć, na których widnieją uchwycone oczami internautów rozmaite miejsca oraz obiekty, znajdujące się na terenie województwa śląskiego. Poza licznymi fotografiami, prezentującymi obszary przyrodnicze jest też sporo takich, które odsłaniają architekturę miejską naszego regionu. Znajdziemy tam nie tylko Katowice, ale także inne miasta, ukazane z różnych perspektyw.

Na zdjęciach tych widać między innymi ulice, place, skwery oraz charakterystyczną zabudowę – zarówno zabytkową, jak też tę w nowoczesnym stylu. Wiele fotografii, jakie można znaleźć w sieci budzi podziw, bo zostały one wykonane w rozmaitych miejscach, pozycjach oraz z różnych odległości, a każdego z autorów te same nawet budynki czy obiekty mogły zauroczyć w zupełnie odmienny sposób.

Każdy ma inny punkt widzenia i inną interpretację rzeczywistości. Ponadto, zdjęcia wykonano w różnych porach dnia, roku, a każde z nich ukształtował jakiś moment, który także mógł zainspirować autora. Śląskie miasta fotografowane są nie tylko przez mieszkańców regionu, ale również turystów i osoby przyjezdne w różnorakich celach. Zdjęcia więc mogą też różnić się dealami, jakie na fotografiach mieszkańców będą zupełnie inne niż w przypadku ludzi, goszczących w naszym województwie – choćby „na chwilę”.

W załączonej galerii prezentujemy Katowice i inne śląskie miasta oczami internautów. Na zdjęciach zobaczymy między innymi ulice, place, skwery oraz charakterystyczną architekturę. Zobacz wyjątkowe fotografie użytkowników sieci i zainspiruj się!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera